Wydrukuj tę stronę
sobota, 31 lipiec 2010 15:41

Od redakcji

Napisane przez

Rada Etyki Mediów na swój sposób uczciła prima aprilis. Wpisując się w motywowaną ideologicznie i politycznie nagonkę na Radio Maryja, wydała 1 kwietnia haniebne oświadczenie, w którym zaatakowano imiennie naszego autora, Stanisława Michalkiewicza.

Zdumienie i grozę budzić musi fakt, że ciało z definicji powołane do monitoringu etyki zachowań publicznych posługuje się jawnym fałszem i nie dostrzega w tym nic nagannego. Postępowanie Rady Etyki Mediów wytycza, niestety, nowe standardy dialogu publicznego w Polsce i nowe granice wolności słowa.Wolność ta staje się reglamentowana, różna dla różnych podmiotów, najszersza jednak dla samej Rady Etyki. Żonglowanie pojęciem antysemityzmu nie budzi jej moralnych rozterek, nadaje się bowiem doskonale do wygrywania niewygodnych gier wobec przeciwników trudnych do pokonania na poziomie merytorycznym. Nie podjęto przecież żadnej dyskusji wobec bardzo istotnych faktów, o których mówił w swoim komentarzu p. red. Michalkiewicz. Z nielicznymi wyjątkami media zgodnie ruszyły do nagonki, prześcigając się w wyrazach oburzenia. Zastanawiające jest w tym kontekście, czyje właściwie interesy reprezentuje polska żurnalistyka, skoro nie zajmują jej gigantyczne żądania finansowe, prawem kaduka wysuwane wobec Polski przez zagranicznych hochsztaplerów, usiłuje zakrzyczeć zaś osobę, która sprawę tę nagłaśnia...

Wyrażamy solidarność z p. red. Stanisławem Michalkiewiczem, gratulując mu jednocześnie odwagi i odporności psychicznej wobec ataków obozu tolerancji.
Redakcja

Wyświetlony 6572 razy

Najnowsze od

Artykuły powiązane

Zaloguj się, by skomentować

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.