poniedziałek, 02 sierpień 2010 20:45

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

 Goran Granic, gwiazdor chorwackiej drużyny piłkarskiej Hajduk Split tłumaczy, że przestał strzelać gole, bo się nawrócił. Piłkarz powiedział, że jest teraz całkowicie oddany Bogu, a to nie pozwala mu na stosowanie wcześniejszych metod gry. Bóg-Stwórca dał nam piłkę nożną nie po to, żeby stosować w grze nieuczciwe tricki, ale po to, by była dla nas zabawą i relaksem ? mówi piłkarz. ? Gdybym grał w taki sposób jak kiedyś, tzn. bardziej twardo i nie zawsze fair, to prawdopodobnie w tym sezonie mógłbym strzelić kilka dodatkowych goli.

 

***
W Teksasie, stojący w basenie chrzcielnym baptystyczny pastor Kyle Lake został porażony prądem, w momencie kiedy poprawiał mikrofon. Stało to się w niedzielny poranek, na oczach kilkuset wiernych uczestniczących w nabożeństwie.
***
302 osoby aresztowała policja w Papui Nowej Gwinei za uprawiane czarów i zakazanych kultów religijnych. Mieszkańcy Papui Nowej Gwinei po raz pierwszy zetknęli się z zachodnią cywilizacją w latach 30. XX wieku. Rozpowszechnił się tam wówczas tzw. kult cargo ? paczek z żywnością zrzucanych przez samoloty. Dla mieszkańców wyspy spadające z nieba paczki były czymś niezrozumiałym i uznawano je za przejaw działania siły wyższej. Pod koniec listopada policja aresztowała liderów kultu cargo i ich zwolenników. Aresztowani tworzyli dwie grupy. Jednej z nich przewodziły dwie kobiety, które podczas odprawiania czarów jako "świętej wody" używały krwi pochodzącej z menstruacji. W drugiej grupie przedmiotem magicznym był szkielet ludzki, za pomocą którego przepowiadano przyszłość.
***
Podczas spektaklu "Don Kichota" w Teatrze Polskim w Poznaniu pijany aktor grający Sancho Pansę nie mógł wypowiedzieć słowa oraz potykał się o własna kopię. Po pierwszym akcie przerwano spektakl ? jak oświadczono publiczności ? z przyczyn technicznych.
***
W Tanzanii coraz bardziej krytykowany jest limit długości włosów dla mężczyzn wynoszący 36 cm.
***
Sąd w Kansas (USA) nakazał Arturowi Younkinowi (waga: 225 kg) schudnięcie o 50 kg i zakazał jedzenia więcej niż jednego posiłku dziennie. Skazany stracił z powodu otyłości pracę i nie spłacał kredytu. Odchudza się w więzieniu.
***
Biuro polityczne Komunistycznej Partii Kuby wydało zakaz przemawiania dłużej niż godzinę. Zasada nie obowiązuje Fidela Castro (średni czas przemówienia ? 5,5 godziny)
***
W Izbie Wytrzeźwień w Warszawie przy ulicy Kolskiej zatrzymano mężczyznę, który upił się wraz ze swoim psem wilczurem. Obaj nie mogli utrzymać się na nogach. Psa odwieziono na wytrzeźwienie do schroniska na Paluchu.
***
Pod koniec listopada były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow otrzymał godność archonta Patriarchatu Ekumenicznego w Konstantynopolu. Jednocześnie uhonorowano go nagrodą imienia Patriarchy Atenagorasa i przyjęto do Honorowego Bractwa Świętego Andrzeja. Uroczystość odbyła się w Katedrze Świętej Trójcy w Nowym Jorku, a przewodniczył jej w imieniu patriarchy ekumenicznego Bartłomieja arcybiskup Demetrios, zwierzchnik Greckiej Archidiecezji Kościoła Prawosławnego w USA. Tytuł archonta przyznaje patriarcha Konstantynopola za wyjątkowe zasługi dla Kościoła prawosławnego.
***
Włoski sędzia Luigi Tosti z miasta L'Aquila, który odmawiał pracy w salach sądowych, gdzie był powieszony krzyż, został skazany na siedem miesięcy więzienia i roczny zakaz sprawowania urzędów publicznych za odmowę wykonywania obowiązków. Sędzia miesiącami odmawiał rozpatrywania spraw w obecności krzyża. Utrzymywał on, powołując się na konstytucję, że symbole religijne nie mają prawa znajdować się w sądach. Zgodnie zaś z włoską tradycją, w salach sądowych na ścianie za sędzią zawieszony jest krucyfiks. Tosti zapowiada apelację ? uważa się za dyskryminowaną mniejszość.
Wyświetlony 4755 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.