wtorek, 03 sierpień 2010 11:04

Przeciw słabym

Napisane przez

Wojna przeciw słabym jest książką politycznie niepoprawną. Pokazuje, jak doktryna czystości rasowej (wymierzona w ubogich, kalekich, chorych, nie pasujących do ówczesnej politycznej poprawności), lata przed narodowymi socjalistami i po II wojnie światowej, była praktykowana w Ameryce Północnej i w zachodniej Europie.

Dzięki autorowi poznajemy losy ofiar eugeników, plany, doktrynę i rozwój instytucji zajmujących się dbaniem o "zdrowie" narodu, unormowania "prawne" eugeniki, poparcie lewicowych i feministycznych autorytetów dla eugeniki oraz eutanazji, katolicką walkę z tymi patologiami, współpracę nazistowskich eugeników z eugenikami amerykańskimi, nazistowskie zbrodnie dokonane w imię "interesu społecznego". Czytelnicy mogą dowiedzieć się z książki Blacka o współczesnych zwolennikach eugeniki, licznych wśród elit intelektualnych, propagujących dziś swe zbrodnicze idee pod hasłami planowania rodziny i genetyki.
Książka polecana szczególnie tym, którzy żywią przekonanie, że lewica jest nieszkodliwa. Praca Blacka pozwala sobie uświadomić, że każdy z nas arbitralną decyzją demokratycznych władz mógłby zostać uznanym za przeszkodę w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, wysterylizowany i uśpiony.
Okładkę książki można zobaczyć na stronie księgarni Wysyłkowa.pl.

Edwin Black, Wojna przeciw słabym. Eugenika i amerykańska kampania na rzecz stworzenia rasy panów. Muza 2004
Jan Bodakowski
Wyświetlony 3611 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.