niedziela, 29 sierpień 2010 05:56

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

W kościele Świętego Beneta w Beccles w hrabstwie Suffolk (Anglia) przepaliły się cztery żarówki. Proboszcz, również tym razem zadzwonił i poprosił elektryka o wymianę. Jego zdziwienie wzbudził fakt, że tym razem przybyło kilka osób, które zamiast drabiny przyniosły i zmontowały rusztowanie. Jeszcze większym zaskoczeniem był rachunek na 1300 funtów (ponad 7 tys. złotych). Okazało się, że zaczęły obowiązywać nowe unijne przepisy dotyczące prac na wysokościach. Znajdujący się 13 metrów nad ziemią sufit kościoła jest, wedle nowych norm unijnych, zbyt wysoko, by do robienia czegokolwiek używać zwykłej drabiny. Wedle przepisów unijnych wymianie żarówki muszą asystować trzy osoby.

 

***
Tanja ? jedna z uczestniczek holenderskiej edycji Wielkiego Brata ? urodziła przed kamerami córeczkę. Ma ona nadzieję, że zdobędzie 400 tys. euro. Poród pokazano zgodnie z ustaleniami między producentem programu a Ministerstwem Spraw Społecznych.
***
Niemiecki Kościół katolicki zamierza wydać specjalny modlitewnik przeznaczony dla sportowców i kibiców przyszłorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Kościoły protestanckie planują również specjalne nabożeństwa związane z piłkarskim świętem. W modlitewniku wydanym przez diecezję Speyer można znaleźć, między innymi, modlitwy i prośby o zwycięstwo ulubionej drużyny.
***
Pewien szkocki nastolatek leczy się z uzależnienia od wysyłania SMS-ów i e-maili. 19-latek z Paisley wydał aż 4500 funtów (ponad 25 tys. złotych) na rachunki telefoniczne i musiał zrezygnować z pracy, kiedy jego przełożeni dowiedzieli się, że wysyła około ośmiu tysięcy e-maili miesięcznie. Młodzieniec został skierowany na specjalną kurację odwykową.
***
Kościół starokatolicki w Czechach dodał do pochwalnej litanii do wszystkich świętych wezwanie do niedawno zamordowanego brata Rogera. Brat Roger zajmuje w niej miejsce po takich świętych i męczennikach jak św. Wojciech, Jan Nepomucen, Maksymilian Kolbe.
***
Kościół ewangelicki w Niemczech przygotował na Halloween niespodziankę dla dzieci. Jest nią Lutherbonbon, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza cukierek Marcina Lutra. Przygotowano też specjalną stronę internetową www.lutherbonbon.de, gdzie można znaleźć gry i zabawy dla najmłodszych oraz informacje związane z życiem Lutra.
***
Johannah Faith to 16. dziecko Michelle i Jima Duggarów z miasteczka Rogers w amerykańskim stanie Arkansas. Szczęśliwy i dumny ojciec zapowiada, że to jeszcze nie koniec, gdyż świeżo upieczona mama myśli o kolejnym potomku. Państwo Duggar są niezwykle zadowoleni z narodzin córki ? jest to bowiem pierwsza dziewczynka, jaka przyszła na świat od ośmiu lat. Najstarsze ich dziecko to 17-letni obecnie syn. Wszystkie dzieci mają imiona na literę "J".
***
Jeden z więźniów odsiadujących w wyrok w więzieniu w Timisoara (Rumunia) zaskarżył Boga o to, że nie uchronił go przed diabłem. Nazwisko więźnia zostało utajnione, podano jedynie, że jest wyznania rzymskokatolickiego i odsiaduje wyrok 20 lat pozbawienia wolności za morderstwo. Więzień oskarżył Boga m.in. o oszukiwanie, wykorzystywanie i zły wpływ. Za legalnego przedstawiciela Boga na Ziemi więzień uznał Kościół Rzymskokatolicki i to właśnie przeciwko niemu wytoczył powództwo. Więzień argumentuje, że chrzest w jego mniemaniu był swego rodzaju kontraktem z Bogiem, w którym ten ostatni zobowiązał się do chronienia go od diabła i zła. Skarga została przekazana do sądu w Timisoara i oczekuje na oficjalne rozstrzygnięcie w biurze prokuratora. Jednak prokurator powiedział, że skarga prawdopodobnie zostanie odrzucona, gdyż miejscowy wymiar sprawiedliwości nie ma kompetencji, by pozywać Boga.
***
Fińscy inżynierowie znaleźli nowy sposób na zabezpieczenie telefonu komórkowego przed kradzieżą lub użyciem "bez zezwolenia właściciela". Chcą wyposażyć komórki w czujniki (2 na 3 mm), które pozwalają zidentyfikować właściciela po sposobie chodzenia i poruszania się. Mają one regularnie sprawdzać, czy telefon jest wciąż w posiadaniu właściciela. Eksperci jednak wskazują, że mimo tak obiecujących wskazań, metoda rozpoznawania chodu i sposobu poruszania się jest jednak niewiarygodna, gdyż czujniki można dość łatwo wprowadzić w błąd. Wystarczą wysokie obcasy, kontuzja nogi lub kilka drinków.
***
W Ferrarze (Włochy) 24-letni Algierczyk, skazany na dziewięć miesięcy aresztu domowego, po tygodniu poprosił sędziego o zmianę wyroku na więzienie, ponieważ nie mógł znieść nieustannego zrzędzenia żony.
***
Brytyjscy wynalazcy pracują nad odtwarzaczem plików muzycznych, który można będzie wszczepiać wraz z implantami piersi. Koncern BT zapewnia, że wynalazek będzie dostępny na rynku w ciągu najbliższych lat. Do jednej z piersi wszczepiałoby się miniaturowy odtwarzacz MP3, natomiast do drugiej chip zawierający całą kolekcję plików. Sygnał z odtwarzacza byłby bezprzewodowo przekazywany do słuchawek, całość zaś będzie kontrolowana za pomocą bransoletki z panelem. Producenci uważają, że implanty piersi powinny przestać pełnić funkcje wyłącznie dekoracyjne.
***
Telefon przygotowany specjalnie dla wyznawców islamu zadebiutował w Europie. Nowy model komórki pięć razy dziennie przypomina o modlitwie i wskazuje właścicielowi, w którą stronę ma się zwrócić, by zanosić modły twarzą do Mekki. "Komórka modlitwena" może okazać się strzałem w dziesiątkę szczególnie wśród muzułmanów pracujących w dużych miastach. Dyskretne przypomnienie o modlitwie oraz pokazanie mu gdzie jest Mekka, pozwoli prawowiernym muzułmanom na łatwiejsze godzenie obowiązków służbowych z powinnościami religijnymi.
Wyświetlony 6433 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.