poniedziałek, 30 sierpień 2010 10:58

Prawdziwy władca

Napisane przez

Pisząc i mówiąc o Zmarłym, zapominamy o jednym: zmarł człowiek, w przypadku którego tytuły "z Bożej łaski" i "Pomazaniec Boży" nie były pustymi formułkami, występującymi w tytulaturze współczesnych monarchów, wykonujących jedynie wolę parlamentów i sprawujących głównie funkcje reprezentacyjne.

ON NAPRAWDĘ RZĄDZIŁ!!! Rządził nie tylko jako głowa Kościoła rzymskokatolickiego i władca Państwa Watykańskiego. Częściej rządził nie wydając rozkazów: nauczając, sugerując, wskazując drogę. Toż to średniowieczny ideał monarchy! Żałoba ogłaszana na całym świecie przypomina chwile, gdy odchodzili do Wieczności wielcy królowie, książęta, cesarze. W NIM było WIDAĆ MAJESTAT WŁADZY. Czym jest dziś władza, widzimy na co dzień: odarta z wszelkiego majestatu... co ja wypisuję! ? częstokroć z wszelkiej godności i przyzwoitości... Umarł ktoś, Kto był uosobieniem majestatu władzy. Majestatu, o którym d***kraci nie mają zielonego pojęcia...
Jakże blado na tym tle wypadają ci "z bożej łaski" politycy d***kratyczni, pajace co kilka lat łaszące się do tłuszczy w nadziei na reelekcję... Jakże żałosny jest współczesny świat odarty z majestatu, świętości i godności. Świat, gdzie zadrukowany kawałek papieru, zwany pieniądzem, przesłonił niektórym ludziom wszystko, stając się ich bogiem; że dla tego kawałka papieru gotowi są popełniać nie wiadomo jakie draństwa...
Przeniesienie zwłok Papieża do Bazyliki św. Piotra dało światu do myślenia. Temu światu, który panicznie boi się śmierci. Boi się starości, o czym świadczy przykład wszystkich tych ekshumowanych straszydeł z Holywood, wydających fortuny na operacje plastyczne, byle tylko 80-latka mogła wyglądać jak 60-latka... O czym świadczy to, że w tzw. krajach wysoko rozwiniętych" ludzi starych spycha się na margines i zamyka w domach opieki?
Kiedyś starcy byli żywymi skarbnicami Tradycji, mądrości, doświadczenia... Dziś stali się niepotrzebnymi meblami, nie pasującymi do nowoczesnych wnętrz.

(?)

 

Jan Przybył
Wyświetlony 6718 razy

Najnowsze od Jan Przybył

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.