wtorek, 31 sierpień 2010 18:48

Po Międzynarodowej Konferencji Edukacji Domowej: na żywo

Napisane przez

W poniedziałek 14 marca 2005 o 11.30 odbył się na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu otwarty wykład prof. Briana Ray'a z USA, prezesa Narodowego Instytutu Badań nad Edukacją Domową (http://www.nheri.org/) i autora wielu książek na ten temat.


W wykładzie zatytułowanym "Edukacja domowa ? Czy rodzice mogą prowadzić nauczanie domowe swoich dzieci?" uczestniczyło około 50 osób. Prof. Ray stosował techniki multimedialne, prezentując syntetycznie wyniki najważniejszych badań, po wykładzie rozpoczęła się sesja pytaniowa, tak żywa, że skończyła się o 13.30, na którą to godzinę wyznaczono seminarium z pracownikami naukowymi Wydziału SE.
Po krótkiej prezentacji najważniejszych i najnowszych danych z badań nad edukacją domową (wyników nauczania i stopnia zaangażowania społecznego edukowanych domowo), zatytułowanej "Ruch edukacji domowej w dzisiejszym USA" uczestnicy przeszli do dociekania interesujących ich kwestii, jak np. stopnia wykorzystania w edukacji domowej komputerów i innych urządzeń elektronicznych; szczególnie rozważane były kwestie polityczne i ekonomiczne w kontekście edukacji domowej. I to spotkanie skończyło się znacznie później niż planowano, bo około godz. 16. O godz. 18 rozpoczęło się spotkanie z zainteresowanymi edukacja domową rodzicami i działaczami społecznymi. Kilkanaście osób rozmawiało z amerykańskimi ekspertami, ponieważ prócz Prof. Ray'a, własną "matczyną" perspektywę edukacji domowej ujawniła jego małżonka Betsy Ray. Gdyby nie granice rozsądku, spotkanie nie miałoby końca. Nasi amerykańscy goście byli bardzo zadowoleni z kształtu tych spotkań, a polscy uczestnicy niecierpliwie czekają na kolejne. Serdecznie dziękujemy wszystkim zainteresowanym przybyłym z całej Polski.

Organizatorzy
Wyświetlony 5302 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.