czwartek, 23 wrzesień 2010 11:03

Wieści nieparlamentarne

Napisane przez

Amerykański aktor i reżyser Mel Gibson ofiarował 10 milionów dolarów na pomoc dzieciom z zagranicy, leczonym w dwóch szpitalach w Los Angeles. Przez kilka ostatnich lat rodzina Gibsonów wspierała organizację "Healing the Children" ? oprócz dawania pieniędzy, rodzina Gibsonów pracowała jako wolontariusze w szpitalach i klinikach.


***


"Pasja" nie ma szans na zdobycie najbardziej prestiżowej nagrody filmowej. ""Pasja" nigdy nie będzie brana pod uwagę jako kandydat na najlepszy film" ? mówi jeden z pracowników przemysłu filmowego. Podczas gdy Amerykanie wydali łącznie 370 mln dolarów żeby ujrzeć "Pasję" (najlepiej sprzedający się film obcojęzyczny) ? wiele osób z kręgów Hollywood tego filmu nie widziała ? z powodu jego rzekomo antysemickiego wydźwięku. Filmu nie obejrzało także wielu oscarowych decydentów ? często właśnie żydowskiego pochodzenia. W kręgach hollywoodzkich panuje przekonanie, że skoro Gibson nakręcił coś zupełnie poza machiną Hollywood, nie powinien teraz ustawiać się w kolejce po nagrody.


***


Niemieccy archeolodzy odkryli toaletę, w której Marcin Luter napisał swoich 95 tez, rozpoczynając reformację. Luter miał chroniczne kłopoty z jelitami. Eksperci już od lat są pewni, że szesnastowieczny religijny lider stworzył swoje dzieło podczas kontemplacji w toalecie. Zresztą sam Luter niejednokrotnie powtarzał, że właśnie tam dokonał swojego reformatorskich odkryć. Nie wiadomo jednak było, gdzie znajdował ów obiekt, dopóki nie odnaleziono jego fundamentów. Ciekawe jest to, że toaleta Lutra miała ogrzewanie podłogowe. Stworzyło to komfort podczas długich godzin spędzanych na kontemplacji.


***


Mark Balestrieri, ekspert prawa kanonicznego uważa, że Watykan powinien ekskomunikować Kerry'ego, kandydata na prezydenta USA, za otwarte popieranie aborcji. Balestrieri zamierza wytoczyć kandydatowi na prezydenta USA proces kościelny w tej sprawie. Jednakże w obliczu zbliżających się wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych władze Stolicy Apostolskiej zachowują ostrożność przy wydawaniu tego rodzaju decyzji.


***


Nominowany na komisarza ds. sprawiedliwości Włoch Rocco Buttiglione nie uzyskał poparcia Komisji Swobód Obywatelskich Parlamentu Europejskiego, ponieważ uważa, że homoseksualizm to grzech, i że "rodzina istnieje po to, by kobieta mogła mieć dzieci i była wspierana przez męża". Komentując to, kardynał Renato Martino, Przewodniczący Papieskiej Rady "Iustitia et Pax", oświadczył, że decyzja ta wygląda na "antykatolicką inkwizycję".


***


Kandydat na prezydenta z Partii Libertariańskiej i z Partii Zielonych: Michael Badnarik i David Cobb zostali aresztowani, kiedy 10 października próbowali dostać się na debatę pomiędzy Bushem i Kerry'm.

Wyświetlony 7925 razy

Więcej w tej kategorii: « Od redakcji Rozpad państwa »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.