czwartek, 23 wrzesień 2010 11:24

Dziesięć pytań

Napisane przez

Tym razem na pytania redakcji odpowiada Stanisław Michalkiewicz, publicysta, stały felietonista "Najwyższego Czasu", członek władz Unii Polityki Realnej.


Jakie osoby czy wydarzenia powinny się, według Pana, znaleźć na polskich banknotach?
Wkrótce nie będzie już polskich banknotów, tylko papiery o nazwie "euro", na których nie ma wyraźnego oznaczenia banku, który je wystawił, ani żadnego podpisu. Szkoda zatem czasu na wymyślanie grafiki.

Z jaką osobą, niekoniecznie sławną, chciałby Pan porozmawiać osobiście? O co by Pan zapytał?
Ponieważ prawdopodobieństwo usłyszenia szczerej odpowiedzi osoby sławnej jest bardzo niewielkie, interesuje mnie rozmowa z każdym człowiekiem o rozległych zainteresowaniach.

Jaka jest najważniejsza książka w Pana życiu?
Nie mam "najważniejszej". Mam kilka ważnych.

Jaką książkę wpisałby Pan na listę ksiąg zakazanych?
Całe życie walczyłem z cenzurą. Żadnej.

Gdyby mógł Pan kupić liczne billboardy, co by na nich było?
W pierwszym odruchu chciałem odpowiedzieć, że próbowałbym uświadomić ludziom ich rzeczywiste położenie. Po namyśle jednak doszedłem do wniosku, że to by ich unieszczęśliwiło, więc chyba umieściłbym reklamy, że nic nie daje takiego szczęścia, jak pigułki na przeczyszczenie.

Jakie zmiany w ustawodawstwie polskim mogłyby poprawić nasz ustrój?
Zmiana ustroju z republikańskiego na monarchiczny i wpisanie zasady kardynalnej, że "nikt nie może, wbrew stronom, podważyć umowy, ani zmienić jej treści, chyba, że stanowi ona czyn zabroniony pod groźbą kary, wynika z takiego czynu, albo ma go na celu".

Jaki ustrój byłby najbardziej odpowiedni dla Polaków/Polski?

(?)
Wyświetlony 5696 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.