sobota, 02 październik 2010 12:50

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Poseł Wiktor Osik z SLD domaga się by Ministerstwo Infrastruktury zalegalizowało dwukierunkowy ruch pieszych na miejskich chodnikach. 1500 dolarów grzywny musi zapłacić młody Amerykanin, który nadał się w lotniczej paczce. Chciał w ten sposób zaoszczędzić na normalnym bilecie. Wyrok zapadł przed federalnym sądem w Teksasie. W zeszłym roku McKinnley, 25-latek o wzroście 170 cm, nie chcąc płacić za bilet z Nowego Jorku do Dallas, nadał się w drewnianej paczce. Miała ona wymiary: 107 cm długości i 91 cm szerokości. Lotnicza podróż przebiegła spokojnie, paczka została potem zgodnie z planem dostarczona przed dom ojca McKinnley'a. W tym jednak momencie kurier zobaczył szparę w paczce, a w niej ludzkie oczy. Zadzwonił więc na policję.

 

***

Najmłodszy syn króla Belgii Alberta książe Lauren zasugerował, że ojcem chrzestnym jego córeczki mógłby zostać muzułmanin. ? Ojcem chrzestnym Louise może zostać mój przyjaciel, który jest muzułmaninem ? powiedział podczas telewizyjnej konferencji prasowej.

***

Jezus to nie jest imię brazylijskiego piłkarza ? głosi slogan reklamowy genewskiej wspólnoty rzymskokatolickiej, która w ten sposób chce zachęcić wiernych do wpłacania darowizn na konto Kościoła.

***

W warszawskiej Zachęcie wystawiono prace: "W norweskim lesie. Norweska sztuka ostatniej dekady" autorstwa Borre Larsena. Jedno z "dzieł sztuki" zatytułowane "Pomocna dłoń", przedstawia Chrystusa, który ma nawinięty na dłoni motek wełny. Druga figurka przedstawia Chrystusa z rozłożonymi rękoma, obok którego stoi stłuczona w połowie Maryja. Dzieło nosi tytuł: "Wybacz mi".

***

W Holandii każdego roku zamykanych jest 70 kościołów, głównie kalwińskich i luterańskich. W ciągu minionej dekady zamknięto ich ponad 620. W Anglii, mimo wsparcia ze strony państwa, w minionych 40 latach zamknięto ich 1600. To aż 10 procent obecnego stanu posiadania Kościoła Anglii. W Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii i Holandii wiele kościołów zostało zmienionych w biura, supermarkety, muzea i rezydencje. W Anglii i Walii szacuje się, że odsetek praktykujących muzułmanów jest większy, niż anglikanów. Mimo to zdecydowana większość tamtejszego społeczeństwa uważa się za chrześcijan.

***

W Mauretanii pani Fatematou założyła specjalną szkółkę, gdzie dziewczęta od lat siedmiu zmuszane są do jedzenia. Uważa ona, że czym szybciej dziewczynka się utuczy, tym szybciej znajdzie męża. Mauretańskie ministerstwo zdrowia podaje, że obecnie tylko 11% dziewcząt jest zmuszana do jedzenia, bo moda na tłuścioszki podobno przemija.

***

Mężczyzna z miejscowości Holland w stanie Michigan (USA) nazwał swojego syna Jon Blake Cusack 2.0.

***

W miejscowości Livermore, w Kalifornii pies Clifford J. Dawg otrzymał kartę Platinum MasterCard z limitem1500 dol. Jego właściciel najpierw założył mu konto e-mailowe, po czym otrzymał list od banku oferującego psu kartę kredytową. Po wyjaśnieniu pomyłki, przedstawiciel banku zdecydował użyć wydarzenia jako chwytu reklamowego z hasłem: "Psy nas nie gonią, my gonimy psy".

***

Jeden z najbardziej znanych duchownych w Irlandii, redemptorysta ks. Tony Flannery, ogłosił w opiniotwórczym irlandzkim magazynie "The Furrow" manifest, w którym wzywa najwyższy autorytet Kościoła katolickiego do zniesienia przymusowego celibatu duchownych, a w przypadku zakonników ? dodatkowo ? do zniesienia ślubów posłuszeństwa, który jak twierdzi hierarcha: "Ta idea, przypomina ideologię nazizmu i komunizmu, a historia ludzkości już tę lekcję przerobiła".

***

Fragment pisma Krzysztofa Bargiela do Ministerstwa Sprawiedliwości (z 16 lutego 2004 r.)

Nawiązując do zatrzymania i postawienia w dniu 11 lutego 2004 r. zarzutów przestępstw gospodarczych Jerzemu Jędykiewiczowi, który należy do establishmentu politycznego, przedstawiam, co następuje:
Przed blisko piętnastu laty, w dniu 30 maja 1989 r. zgłosiłem Prokuratorowi Generalnemu domniemanie popełnienia przez J. Jędykiewicza, ówczesnego wojewodę gdańskiego, poważnego przestępstwa przeciwko państwu. Natomiast pismem z dnia 31 lipca tr. do Naczelnej Prokuratury Wojskowej (gdzie przekazano moje wcześniejsze pismo) zgłosiłem kwestię zasobów finansowych, którymi dysponuje wysoki funkcjonariusz państwowy. Naczelna Prokuratura Wojskowa pismem z dnia 28 sierpnia 1989 r. (l.dz. V og. 15/89) powiadomiła mnie o odmowie wszczęcia postępowania karnego oraz, że "nie jest kompetentna do badania spraw związanych z problematyką skąd Obywatele czerpią środki na wyjazdy zagraniczne".
Moje wystąpienie było znane i spotkało się z oddźwiękiem, zwłaszcza w Trójmieście. W artykule P. Kuciewicza "Sprawa dla prokuratora" napisano: "Obywatel z Sochaczewa jest co najmniej mocno przewrażliwiony" ("Wybrzeże", nr 45, 5 XI 1989, s. 18). Na skutek ówczesnego wystąpienia spotkały mnie również działania represyjne w miejscu zamieszkania.
Uważam, że naruszenia prawa wobec mnie w ostatnich dwóch latach przez Policję, Prokuraturę i Sąd, a gdy zawiodły inne procedury, posunięcie się nawet do nadużycia psychiatrii, powinny zostać zbadane w aspekcie działalności mogącej mieć charakter mafijny.


Krzysztof Bargiel

***

Jerzy Jędykiewicz, pomorski szef SLD, jest "bohaterem" lutowej afery z przelewaniem publicznych pieniędzy w prywatne kieszenie. Za podobne sprawy skazany został w r. 1990 na zakaz pełnienia funkcji publicznych. Nie przeszkodziło to dalszej karierze aparatczyka, natomiast z człowieka, który alarmował odpowiednie służby państwowe, próbowano zrobić wariata.

***

Gazeta "The Times of Swaziland" informuje, że król Mswati III wystąpił o fundusze w wysokości 15 milionów dolarów. Jest to równowartość rocznego budżetu służby zdrowia królestwa. Monarcha domaga się tak znaczących kwot w związku z tym, że wybiera sobie każdego roku nową żonę (Król poprosił rząd o wybudowanie 11 pałaców ? po jednym dla każdej z żon monarchy). Dwa lata temu zazwyczaj uległy parlament odrzucił prośbę króla o 45 mln dolarów na zakup odrzutowca.
Przypominamy, ze Swaziland jest ostatnią absolutną monarchią w Afryce. Partie polityczne są tam zakazane.

***

Przed wejściem na ekrany kin "Pasji" Mela Gibsona szef amerykańskiej Anti-Defamation League poprosił Watykan o oświadczenie głoszące, że film nie jest wyrazem katolickiej wiary w rolę Żydów w ukrzyżowaniu Chrystusa. Foxman zaapelował także do konferencji episkopatów rozmaitych krajów o jasne oświadczenie, że "Pasja" Melga Gibsona jest "gibsonowską wersją Męki Chrystusa", a nie "wersją ewangeliczną". Narodowa Rada Kościołów USA zaprezentowała zbiór refleksji dla oglądających film Mela Gibsona "Pasja". Ma on pomóc chrześcijanom amerykańskim zrozumieć kontrowersje wokół tego obrazu. Poradnik nie jest komentarzem do filmu, ale raczej proponuje chrześcijanom perspektywę, w której powinni się przyglądać filmowi oraz jak dyskutować o nim w rodzinach i parafiach. Autorzy zaznaczają, że Pasja Jezusa Chrystusa i jej przeżywanie jest wielkim doświadczeniem każdego chrześcijanina, wskazują jednak także na fakt, że czasem to przeżywanie miało tragiczne skutki dla wspólnot żydowskich, które oskarżano, niesłusznie, o Chrystobójstwo. Poradnik jest dostępny na stronach internetowych NCC (www.ncccusa.org)

***

Firma Bezeq zapowiedziała powstanie nowej usługi: e-maila do Boga. Listy elektroniczne, które przyjdą na adres firmy, będą wkładane w ścianę płaczu w Jerozolimie. Większość listów przychodzi do firmy z Nowego Jorku i Europy. Jednak forma przekazywała już jednak listy także z Japonii oraz Iranu. Pracownicy zapewniają, że nie czytają listów. Dla zainteresowanych podajemy adres, na który można wysyłać listy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

***

Chiny włączyły się do misji stabilizacyjnej w Afganistanie. Pekin skierował do tego kraju jednego policjanta. Oficjalna chińska agencja prasowa Xinhua podała, że "wybrańcem" został Zhang Ming, funkcjonariusz z południa kraju. Władze Chin zakomunikowały jednocześnie, że nie planują zwiększenia kontyngentu.

***

W indyjskiej klinice położniczej kobieta urodziła własne wnuki ? w zastępstwie córki. Mieszkającej w Londynie dziewczyny nie było stać na zapłodnienie in vitro, a ponieważ pochodziła z Indii, miała kłopoty ze znalezieniem matki zastępczej na Wyspach Brytyjskich. Dziewczyna wraz ze swym partnerem pojechała więc do Indii, gdzie żyje jej 43-letnia matka. Tam w klinice położniczej dokonano zabiegu.

***

Czerwone majtki zamiast czerwonej kartki ujrzał w ręku arbitra brazylijski piłkarz. Do zdarzenia doszło w czasie meczu ligi amatorskiej w brazylijskiej Anamie.
Sędzia Carlos Jose Figueira postanowił ukarać zawodnika czerwoną kartką. Sięgnął do kieszeni bluzy, lecz zamiast kartonika wyciągnął... czerwone damskie majteczki.
39-letni arbiter, ojciec czwórki dzieci, tłumaczył później, że miał to być prezent dla jego córki. Innego zdania była pani Figueira. Podejrzewając męża o niewierność, wygoniła go z domu i wniosła sprawę o rozwód.

***

Trzej królowie (trzech mędrców) niekoniecznie byli królami (mędrcami). Być może, wcale też nie byli mężczyznami. Do takiego wniosku doszedł Synod Generalny Kościoła Anglii. Anglikanie zdecydowali, aby występujące w niektórych modlitwach bezpłciowe słowo "magowie" zastąpiło określenie "mędrcy". Arun Kataria, rzecznik Kościoła Anglii tłumaczył, że jest mało prawdopodobne, aby członkowie Perskiego dworu byli kobietami, ale nie można tego wykluczyć.

***

Amerykańska straż przybrzeżna złapała grupę Kubańczyków, którzy próbowali przedostać się przez cieśninę między Kubą a Florydą... samochodem. W 45-letnim aucie marki Buick siedziało 11 osób ? w tym 5 dzieci. Samochód był domowym sposobem przystosowany do poruszania się po wodzie; został odpowiednio uszczelniony i wyposażony w śrubę. To już drugi taki przypadek ? w lipcu zeszłego roku Amerykanie wyłowili z morza tę samą grupę niedoszłych imigrantów. Wtedy próbowali dostać się do USA na pokładzie zmodyfikowanej półciężarówki.

***

Premier Królestwa Danii, Anders Fogh Rasmussen (Partia Liberalna) popiera udzielanie przez Kościół Ludowy błogosławieństw parom homoseksualnym. ? Trudno mi sobie wyobrazić, aby Bóg inaczej odnosił się do gejów i lesbijek, niż do innych.

***

Finalista jednego z chińskich konkursów męskiej urody będzie mógł za darmo poddać się operacji plastycznej upodabniającej go do wybranej osoby. Konkurs przeprowadzono w jednym z chińskim miast, w centralnej prowincji Hubin. Zwycięzca tuż po jego zakończeniu udał się do szpitala. Przez trzy miesiące będzie przechodził operacje plastyczne. Po ich zakończeniu ma być podobny do bardzo popularnego wśród młodzieży piosenkarza i aktora Ju Li. Agencja AFP podaje, że konkursy piękności z podobnymi nagrodami są w Chinach coraz częstsze. Państwo Środka przeżywa gwałtowny rozwój chirurgii plastycznej. Konkursy organizują więc m.in. same szpitale zajmujące się usuwaniem defektów urody w charakterze promocji. W ubiegłym roku bezpłatne operacje mieli zapewnione laureaci konkursów piękności m.in. w Pekinie i Szanghaju.

***

Arcybiskup Burke oświadczył, że nie udzieli komunii św. i swojego błogosławieństwa senatorowi Johnowi Kerry'emu ? katolikowi, najpoważniejszemu kandydatowi demokratów w wyborach prezydenckich w USA, gdyż jest on znany ze swojego poparcia dla aborcji. Arcybiskup powiedział w telewizji, że Kościół jest niezwykle wrażliwy na wszelkie kwestie dotyczące ludzkiego życia takie jak aborcja, eutanazja, czy kara śmierci (sic!). Hierarcha, dodał, że politycy mieniący się katolikami, którzy opowiadają się za wprowadzeniem praw sprzecznych z nauką Kościoła powinni wiedzieć, że mogą spotkać się z odmową udzielenia im Komunii św.

***

Nietypowy rekord pobili zawodnicy dwóch indyjskich drużyn, walczących o awans do regionalnej pierwszej ligi stanu Goa. Zdobyli razem aż 116 goli. Pierwsze połowy obu toczonych równolegle meczów nie zapowiadały szokujących wyników ? padło tylko po kilka bramek. Jednak potem zawodnicy Curtorim i Wilferd strzelali już co kilkadziesiąt sekund. Ostatecznie Curtorim Gym pokonał Sangoldę Lightning 61 : 1, a drużyna Wilfred Leisure wygrała z Dona Paula Sports Club 55 : 1. Władze piłkarskie na rok zawiesiły wszystkie cztery drużyny, zarzucając im "robienie pośmiewiska z futbolu". Drużynom grozi "dożywotnie" wykluczenie z rozgrywek.
Agencja AFP przypomina, że dwa lata temu drużyna z Kalkuty wygrała spotkanie 114 : 0, by uniknąć degradacji do niższej ligi. Nie wyciągnięto wobec niej konsekwencji, bo miejscowe władze piłkarskie nie znalazły "wystarczających dowodów" manipulacji.

***

Otwieranie barów, kawiarni i pubów przy kościołach ? ma być jednym ze sposobów docierania przez Kościół Anglii do zsekularyzowanego i nastawionego na konsumpcję społeczeństwa, szczególnie młodzieży. Pomysł ten będzie dyskutowany podczas najbliższego Synodu Generalnego anglikanów. W kościoło-kawiarniach poszukujący religijnych wrażeń będą mogli napić się kawy czy piwa, zjeść słodkie ciasteczka, ale również porozmawiać z duchownym na tematy religijne.

***

Coraz prężniej rozwija się wschodnia mutacja "lefebryzmu" mająca swój odpowiednik greckokatolicki w Bractwie Kapłańskim św. Jozafata. Wierni ze wschodu ze zdziwieniem, choć równocześnie z aprobatą, potraktowali wizję współpracy ekumenicznej. Tymczasem strona prawosławna nie zmieniała polityki wobec unitów, traktując ich jak odszczepieńców, strona rzymskokatolicka zalecała z kolei, by grekokatolicy zechcieli zbliżyć się do swych wschodnich braci w wierze. Powoli oczyszczano grekokatolicyzm z obrzędów i zwyczajów rzymskokatolickich. Coraz rzadziej odbywały się adoracje czy wspólne modlitwy różańcowe. W programie swych działań Bractwo naciska na solidne wykształcenie teologiczne oraz rozbudzanie przywiązania do obrządku wschodniego oraz przestrzeganie przez duchownych celibatu. Od listopada 2000 roku bractwo dysponuje własnym seminarium duchownym ? pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny. Regularnie wykładają w nim duchowni z Polski i Niemiec.

***

Entuzjastyczne przyjęcie na Kubie prawosławnego patriarchy Konstantynopola Bartłomieja I przez Fidela Castro skłoniło tego pierwszego do skierowania zaskakujących zaproszeń. Otóż postanowił on ugościć kubańskiego dyktatora w klasztorach na Świętej Górze Atos.

***

Podobno Szwedzi mają największy biznes dziecięcej pornografii i najwyższy wskaźnik samobójstw na świecie.

***

W USA w połowie lutego pojawiła się książka "Libel by New York Times" ukazująca, jak pismo przyczyniło się do legalizacji "małżeństwa homoseksualnego" w Massachusetts.
Autor, prawnik i szef "Lawyers Weekly Publications", J. Edward Pawlick pokazuje całą strategię działania pisma często atakującego instytucję rodziny, wspieranego przez tym przez środowiska feministyczne i homoseksualne.
Sędzina, która zalegalizowała "małżeństwo homoseksualne" jest żoną radykalnego publicysty "New York Times'a" Anthony'ego Lewisa.
J. Edward Pawlik pisze, że jako prawnik Massachusetts Citizens for Marriage od 2000 r. obserwował jak "New York Times" i "Boston Globe" (pismo wydawane przez NYT) wypisywały oszczerstwa pod adresem tej organizacji 16 razy, aby sprzeciwić się referendum w sprawie poprawki do konstytucji definiującej małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety.
Według Pawlika, New York Times nie jest już tą samą gazetą, którą stworzył w 1896 r. dziadek obecnego właściciela, zmarły w 1935 r. Sulzberger. Obecnie pismo jest kierowane przez Arthura O. Sulzberger, który wykorzystuje pismo do własnej propagandy. A. O. Sulzberger jest opisywany nawet przez własną rodzinę jako "dziwny", znany jest również z fascynacji homoseksualizmem. Sam Sulzebrger nazywa własną rodzinę homofobami.
Więcej na  www.mustardseeds.com  i  www.massnews.com.

Wyświetlony 9617 razy

Więcej w tej kategorii: « Kartki z kalendarza Wielki Post »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.