środa, 03 listopad 2010 02:26

Listopadowe strachy

Napisała

Ze statku Obamy wyskakują nowe osoby. Na pokład Partii Herbacianej wskakują nowe gwiazdy. To ważny kontekst amerykańskich listopadowych wyborów do Kongresu. I może być naprawdę dość ciekawie. Dla Republikanów?

 

Ma podobno dojść do prawdziwego rozlewu krwi, bloodbath, jak piszą komentatorzy. Oczywiście, po pierwsze Demokratów, którzy dobrze wiedzą, że ich głowy polecą w pierwszej kolejności. Dlatego właśnie konserwatywna komentatorka Michelle Malkin powiedziała w telewizji Fox News Channel, że ich kandydaci już nawet nie posługują się w kampaniach słowem Democrat, aby nie psuć sobie wizerunku. Nic więc dziwnego, że wśród tej ?antydemokratycznej atmosfery? statek Obamy zaczyna się coraz bardziej wyludniać. Wśród nich są płotki i większe ryby. Niektórzy zmienili stanowisko na inne, wciąż pozostając na rządowych posadach, więc są najmniej ciekawi. Jednak pokaźna grupa pożegnała administrację Obamy ? a ich duża część z powodu konfliktów dotyczących prowadzonej polityki. Najpierw niespodziewanie po siedmiu miesiącach pracy Obamę opuścił Phil Carter, zajmujący się z ramienia Pentagonu sprawą zatrzymanych w Guantanamo, oraz Greg Craig, doradca i prawnik Białego Domu. Obaj z powodu Guantanamo i wiążących się z nim dylematów (sądzenie podejrzanych, stosowanie tortur, etc.). Wkrótce dołączył do nich Matthew Hoh z Departamentu Stanu z powodu różnic zdań na temat strategii wojny w Afganistanie. Ze statku Obamy wypadli całą garścią wcześniej przez niego wybrani ?carowie?: Melissa Hathaway, zajmująca się cyberbezpieczeństwem, Van Jones od ?zielonych miejsc pracy? czy Steve Rattner od relacji z sektorem samochodowym. Susan Crawford, doradca ds. technologii, postanowiła wrócić na bezpieczniejszą i mniej kontrowersyjną posadę na Uniwersytecie Michigan. Dymisje tych wszystkich wyżej wymienionych są w sumie dość naturalne i każdemu mogą się zdarzyć.

(...)

Wyświetlony 1819 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.