środa, 03 listopad 2010 11:05

Pamiętamy. Wrocław godnie uczcił pamięć ofiar smoleńskiej katastrofy

Napisane przez

Gdyby roku temu, ktoś powiedział nam, że pod flagami opatrzonymi kirami opłakiwać będziemy straszną śmierć osób pełniących najwyższe funkcje państwowe, w tym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wraz Małżonką, nie uwierzylibyśmy.

 

Nie uwierzylibyśmy też, że w tak krótkim czasie staniemy się świadkami upadku wartości, na których zbudowana została Polska i cała cywilizacja łacińska ? wiary katolickiej, kultury, nauki.

To wszystko dzieje się na naszych oczach?

Dlatego, aby uczcić pamięć tych, co zginęli tragicznie pod Smoleńskiem, redakcja ?Opcji?, Wrocławski Oddział PiS-u, Wydział Programów Katolickich i Patriotycznych PSE POLEST, Parafia pw. NMP na Piasku we Wrocławiu oraz Wrocławski Klub Gazety Polskiej zorganizowały 10 października 2010 r. uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia z 10 kwietnia br. ? śmierć Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lecha Kaczyńskiego i osób towarzyszących mu w drodze do Katynia. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Katolickie Radio ?Rodzina?, Tygodnik ?Niedziela? i ?Gazeta Polska?.

Mszę Świętą, w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny na Piasku, celebrowaną według klasycznego rytu rzymskiego, w intencji wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej, sprawował proboszcz parafii, ks. prał. Stanisław Pawlaczek, który w homilii nawiązał do sytuacji, w jakiej znalazła się Polska. Zwrócił uwagę na wszechobecną ekspansję kłamstwa, mającego na celu zniszczenie pamięci o ofiarach zarówno Katynia, jak i Smoleńska, a także zakłamanie całej Historii Polski. Dlatego ta Msza Święta ? Najświętsza Ofiara Chrystusa, nasza modlitwa, koncert, jak i całość uroczystości, są wyrazem doskonałej pamięci o tych, którym jesteśmy winni wielką wdzięczność ? powiedział ks. prałat.

Po Mszy Świętej głos zabrali Bronisław Pałys, dyrektor Wydziału Programów Katolickich i Patriotycznych PSE Polest i poseł Dawid Jackiewicz, przewodniczący Oddziału Wrocławskiego PiS.

Kolejnym punktem uroczystości był koncert ?Requiem dla Prezydenta?.

(...)

Wyświetlony 1882 razy

Najnowsze od Joanna Pietrasiewicz

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.