środa, 03 listopad 2010 11:12

Etyka samozwańczych ?obrońców krzyża?

Napisał

Dziewiętnasty października 2010 r., zapisany w historii Polski politycznym morderstwem w Łodzi, zapisał się również ? niechlubnie ? w historii polskiej prasy.

 

Kiedy sięgnąłem po tygodnik ?Nasza Polska? (nr 42/781), już po kilku sekundach doznałem pierwszego wstrząsu ? na ostatniej stronie opublikowano rysunek ?satyryczny?: niewybredną drwinę z żałoby rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Ich ból został określony m.in. mianem ?jęczenia? i ?dziadami smoleńskimi?.

Nie było to jednak jedyne przykre doznanie. Na stronie 3 przeczytałem, że ?Noc z prezydentową? była ?dodatkową atrakcją? dla osób odwiedzających miejsce tragedii. Myślę, że ludziom dorosłym nie trzeba tłumaczyć, jaki podtekst kryje sugestia na temat spędzenia z kimś nocy, zwłaszcza w hotelu...

Jeżeli porównamy to z dziesiątkami artykułów, które na łamach tego tygodnika poświęcono promowaniu kultu państwa Kaczyńskich, można dojść do wniosku, że dla fanatycznych zwolenników minionej prezydentury rzeczywistość jest wyjątkowo prosta: państwo Kaczyńscy i reprezentanci PiS zginęli w zamachu, a reszta ofiar tragicznego lotu zginęła w wypadku, jednej z kilku zdarzających się co roku katastrof lotniczych. 19 października granica przyzwoitości została przekroczona. Jak widać, również prasa, z jakiegoś tajemniczego powodu chcąca uchodzić za ?prawicową?, nie stroni od żenujących ?żartów?. Publikacje ?Naszej Polski? wskazują, że granica między obroną krzyża, sprowadzonego do roli ?substytutu? pomnika prezydenta Kaczyńskiego, a palikotyzacją obyczajów jest naprawdę subtelna.

Wyświetlony 2569 razy
Więcej w tej kategorii: « Od Redakcji Po co są media? »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.