środa, 03 listopad 2010 11:20

Kolekcjonerskie dopalacze jako poparcia wspomagacze

Napisane przez

Zadłużenie Polski w przeliczeniu na każdego obywatela wynosi prawie 20 000 zł i regularnie wzrasta, a rządzący wspomagają, jak mogą, ten niebezpieczny trend. Zamiast obiecywanych obniżek podatków, mamy podwyżki, ale nie przeszkadza to Platformie Obywatelskiej, dumnej z tego, że na razie to tylko jeden procent. Gdy sprawa krzyża w dostateczny sposób nie absorbuje już mediów i opinii publicznej, pora na kolejny skandal ? zasłonę dymną nieudolnych rządów i zarazem demonstrację siły, oczywiście ?pro publico bono?.

 

Jak się okazało w sondażu dla Faktów TVN, osoby odpowiedzialne za wizerunek Platformy dokonały świetnego wyboru. Skoro ponad 90% ankietowanych popiera walkę z dopalaczami, to i poparcie dla prowadzącego ją rządu wzrasta. Prosta prawidłowość, ale jak mistrzowsko wykorzystana ? lata praktyki w sterowaniu sondażami.

Dla porządnych ludzi nie ma znaczenia, czy sklepy z dopalaczami będą istniały, czy nie, ponieważ ich nie potrzebują. Dla innych ludzi ? także bez większej różnicy. Bo jak nie dopalacze, to coś innego. Jak nie kupią tu, to kupią tam. Jak chcą się truć, to będą. Może nawet skuteczniej ? środkami pochodzącymi nie wiadomo skąd i od kogo. Na nic zdadzą się plany pani minister zdrowia, zachwycającej się możliwą w przyszłości procedurą ?zablokowania? sprzedaży psychoaktywnego środka na półtora roku, w celu przeprowadzenia dokładnych badań. Jeśli jest popyt, to podaż pojawi się nawet wbrew prawu, niezależnie od jego restrykcyjności. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy lepiej będzie, gdy rynek ten, obecnie funkcjonujący jako oficjalny i legalny, przejdzie do szarej strefy, w której będą rządzić nim mafie?

Wyrachowana i zimno kalkulująca, lecz udająca troskliwość władza powinna być świadoma, że wtedy nie ściągnie z niego podatków, tylko będzie dopłacać do niekończącej się, nieskutecznej walki, której efektem będzie tylko pogorszenie obecnej sytuacji ? oddanie rynku w ręce przestępców. Może ktoś za tym lobbuje? Roberto Saviano, autor książki o włoskiej mafii (?inwestującej? także w Polsce!), jasno przedstawia jedyne rozwiązanie problemu narkotyków ? legalizacja. I tylko on wie, jak wszystko wygląda w praktyce. Najlepiej obrazuje to fakt, że ?żyje z wyrokiem śmierci? ? od lat jest pod ścisłą ochroną policji. Politykom oderwanym od rzeczywistości wydaje się, że poprzez ustawy podporządkują sobie cały świat.

(...)

Wyświetlony 2017 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.