niedziela, 28 listopad 2010 17:36

Kto jest antysemitą?

Napisane przez

Polscy lewicowi mitomani wzięli się za decydowanie kto jest w naszym kraju faszystą a kto nie. Nie ma się czemu dziwić. Już dawno wybitny przedstawiciel lewicy Goering mówił, że to on decyduje kto jest Żydem a kto nie. Od lat komuniści i lewica, by móc odróżnić się od faszystów i narodowych socjalistów, którzy są ich ideologicznymi braćmi, każdego kto jest na prawo od nich wrzuca do brunatnego worka.

 

? Zrównanie faszyzmu z nazizmem i uznanie ich za wykwit prawicy służyło komunistom (i całej lewicy) dla stygmatyzowania wszystkich swoich przeciwników. Faszyzmem nazywane zaczynało być wszystko, co, zdaniem lewicowców, sąsiadowało z faszyzmem, a więc z lewicowej perspektywy wszelkie mocniejsze prawicowe idee ? pisał Bronisław Wildstein na portalu wpolityce.pl

Ja jednak dostrzegam jeszcze jeden problem przemilczany często nawet przez konserwatywne media. Otóż lewica za wszelką cenę chce się odciąć od antysemityzmu, który był niegdyś nieodłącznym elementem czerwonej ideologii. W końcu to nienawiść Marksa do burżuazji i kapitalizmu doprowadziła go do fanatycznej nienawiści wobec Żydów, której nie powstydziłby się sam Julius Streicher. Marks w swojej pracy ?W kwestii żydowskiej? pisał:  Jaka jest świecka podstawa żydostwa? Praktyczna potrzeba, własna korzyść. Jaki jest świecki kult Żyda? Handel. Jaki jest jego świecki bóg? Pieniądz. W innym miejscu dodaje: Społeczna emancypacja Żydów jest emancypacją społeczeństwa od żydostwa. Natomiast w 1856 roku w ?New York Daily Tribune? Marks napisał: Tak więc za plecami każdego tyrana odnajdujemy Żyda, jak za papieżem jezuitę. Marks nie szydził z Żydów tylko z powodu ich powiązań z kapitalistami, ale również z pobudek ściśle rasistowskich pisząc: Jest teraz dla mnie całkowicie jasne, że jak wskazuje kształt jego głowy i sposób, w jaki rosną jego włosy, pochodzi on od Murzynów, którzy przyłączyli się do ucieczki Mojżesza z Egiptu. Zródłem lewicowego antysemityzmu z pewnością jest również Oświecenie, którego najsłynniejszy przedstawiciel ? Wolter pisał o Żydach, że: Jest to naród zupełnych ignorantów, który przez lata łączył niegodziwe skąpstwo i najbardziej oburzający przesąd z gwałtowną nienawiścią tych wszystkich narodów, które ich tolerowały. Kolejny przedstawiciel lewicy, brytyjski publicysta i ekonomista, John Atkinson Hobson, zajmujący się imperializmem, w swoich pracach podkreślał negatywny wpływ Żydów na międzynarodową gospodarkę i politykę. W książce ?War in South Africa? z początku XX wieku pisał, iż wojna burska jest prowadzona w interesie żydowskiej finansjery, która dorobiła się swoich majątków bynajmniej nie uczciwą pracą, ale spekulując na rynkach międzynarodowych.

                (...)

Wyświetlony 3508 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.