środa, 31 marzec 2010 09:30

Uwaga! Nadchodzą wybory

Napisane przez

Przegląd podatkowy

Obecny rząd federalny zamówił opracowanie nt. problemów systemu podatkowego, włączając w to potencjalną reformę. Od nazwiska szefa skarbca nazywany Raportem Henry?ego, dokument został przekazany w wigilię Bożego Narodzenia, po czym zapadła cisza.

Władza obiecała ogłosić jego treść na początku obecnego roku. Zbliża się Wielkanoc, a rząd nabiera coraz bardziej wody w usta. Coraz głośniej domagają się ujawnienia raportu już nie tylko politycy opozycji, ale nawet różowo zorientowana prasa i stanowe rządy z Partii Pracy. Śmiech ogarnia, gdy słyszy się wymówki w rodzaju: Nie możemy zajmować się więcej niż jedną rzeczą na raz albo że zostanie upubliczniony w odpowiednim czasie. W tej sytuacji wygląda na to, że dni federalnego premiera Rudda są policzone. Nawet do następnych wyborów Partia Pracy może pójść pod wodzą Julii Gillard, obecnej wicepremier, związanej ze związkami, temperującej ich poczynania i przez to bardziej strawną dla wyborców centrum. Wprawdzie skarbnik rządu obiecał właśnie publikację raportu w maju, razem z ogłoszeniem budżetu na następny rok, ale i tak sugestiom o zdziecinnieniu rządu, jak i traktowaniu wyborców jak przygłupów nie ma końca. Skoro premier Rudd dopuszcza opcję ogłoszenia raportu dopiero po wyborach?

 

(...)

Wyświetlony 1128 razy
Więcej w tej kategorii: « Czasu nie ma Aborcja i "Wyborcza" »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.