środa, 31 marzec 2010 12:48

Zerowa "Opcja"

Napisane przez

Pierwszy numer ?Opcji? (?0?) był wydarzeniem szczęśliwym w życiu młodych ówcześnie twórców pisma. Dumni i pełni przeświadczenia, że oto rozpoczęli zmianę świata na lepszy, nie mieli świadomości, komu i czemu w ostateczności się przysłużyli. Jednak ten moment, dzień ukazania się numeru zero, pamiętam jak pierwszą dziewczynę.

 

Chcieliśmy się schylić i podnieść leżącą na ulicy władzę nad umysłami, tak sobie [Białek] wyobrażaliśmy rzeczywistość świata dusz ludzi Wschodu, z którego wygnano Hegla. Józef miał zdolność układania puzzli w większy banknot płatniczy, ja układałem puzzle z liter tak, aby wspólnie osiągnąć cel. Z nami był całkiem spory tłumek wrocławskiego środowiska konserwatywno-liberalnego, środowiska naprawdę wybitnych postaci, które z pewnością powrócą w przyszłości w podręcznikach.

Ta ?wrocławska szkoła? stworzyła niezapomniany klimat myśli i pisma. Bóg oszczędził nam karier politycznych i układów politycznych zawieranych w imię urwania choćby cząstki współrządzenia.

 

(...)

Wyświetlony 2183 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.