Krzysztof Kowalczyk

Krzysztof Kowalczyk

poniedziałek, 04 lipiec 2011 15:07

Gospodarka na rozdrożach

Masowe i długotrwałe protesty w Hiszpanii, trwające już od 15 maja 2011 r. większość polskojęzycznych mediów raczyła zauważyć z dużym opóźnieniem. Tylko do 20 maja odbyło się około 60 strajków, a tysiące młodych ludzi wyległy na centralny plac Madrytu Puerta del Sol, by protestować przeciwko drożyźnie, korupcji i wysokiemu bezrobociu, które w Hiszpanii dotyka już ponad 40% z nich. Dla porównania w Polsce według danych Eurostatu ok. 24% absolwentów wyższych uczelni do 25. roku życia pozostaje na bezrobociu. Polska tym się jednak różni od Hiszpanii, że u nas bezrobocie rozładowuje się masową emigracją, bez której byłoby znacznie większe, a poza tym wielu z tych, którzy teoretycznie mogliby już pracować, pozostaje jeszcze na studiach.

poniedziałek, 28 marzec 2011 20:22

"Zaufanie"

Pan Dominik Jafra ? emeryt ze Szczecina ? stracił zaufanie do partii rządzącej i pozwał ją do sądu.

piątek, 31 grudzień 2010 19:17

Cień katastrofy smoleńskiej

Wyniki śledztwa MAK w sprawie katastrofy Tu-154 z prezydentem na pokładzie, w wersji przysłanej polskiej stronie, są nie do przyjęcia, a w Rosji są ludzie, którym zależy, aby cała prawda nie wyszła na jaw ? stwierdził Donald Tusk.

czwartek, 01 lipiec 2010 17:02

Komisja śledcza i co z tego?

Głosami PO i SLD przeszła kandydatura Marka Belki na prezesa NBP. PiS i PSL głosowały przeciw. O wyborze Belki przesądził przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski, który rekomendował swojemu klubowi głosowanie za kandydaturą Belki.

wtorek, 27 kwiecień 2010 14:37

O JOW-ach, Konstytucji i prawach obywatelskich

Chciałbym przedstawić kilka zasadniczych konkluzji odnośnie do jednomandatowych okręgów wyborczych w kontekście rozumienia odpowiedzialności poselskiej oraz biernego i czynnego prawa wyborczego w obecnym systemie politycznym RP.

czwartek, 18 luty 2010 22:54

Polscy europosłowie zawiedli

Jerzy Buzek i Jacek Saryusz-Wolski są wśród polskich parlamentarzystów, którzy głosowali przeciwko upamiętnieniu rotmistrza Witolda Pileckiego.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.