Łukasz Kołak

Łukasz Kołak

Tak jak rzeczy polityczne stoją dziś ? nie istnieje, praktycznie ?polska droga? do wyzwolenia, do niepodległości. W odróżnieniu od istniejącej ?polskiej drogi do socjalizmu?. Proklamowana już przez Lenina w założeniach Narodowego NEP-u, istniała właściwie od początku rewolucji teoretycznie, a od r. 1945 praktycznie. Z małymi taktycznymi odchyleniami trwa do dnia dzisiejszego (?) Natomiast ?własna droga do wyzwolenia? spod komunistycznego panowania istnieć nie może, gdyż pojedynczy naród bloku komunistycznego nie jest w stanie wyzwolić się spod komunizmu o własnych siłach. A nawet samo mechaniczne oderwanie od bezpośredniej władzy czerwonej Moskwy, czy wysiłki w tym kierunku, wcale nie gwarantują wyzwolenia z ustroju komunistycznego. Jak tego klasycznym przykładem jest samodzielność komunistycznej Jugosławii czy Albanii lub próby Rumunii, gdzie ucisk człowieka pozostaje ten sam albo większy niż w Rosji; wreszcie Chin, gdzie zniewolenie człowieka jest największe. Istnieć może tylko ?wspólna droga? do wyzwolenia poprzez wspólne zniszczenie komunizmu światowego. Pod tym mianem rozumiem fenomen, który zapanował od 1917 r. w Rosji, a dziś opanowuje już blisko pół kuli ziemskiej. Nie własny nacjonalizm zatem, lecz internacjonalizm; nie poszczególne ?narodówki?, tylko antykomunistyczna międzynarodówka byłaby ? moim zdaniem ? jedynie w stanie obalić komunistyczną międzynarodówkę?.

środa, 05 maj 2010 18:52

Dwaj Panowie N

Był trzeci dzień maja 1891 r. W setną rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja, warszawscy patrioci ? studenci, postanowili zorganizować manifestację. Nielegalną oczywiście. Tłum wyległ na ulice i uformował pochód. Jeden z dorożkarzy, niezadowolony z  blokady chciał koniecznie przebić się przez ludzką masę. Ponieważ manifestanci mieli gdzieś jego pohukiwania, zaczął ?wyrąbywać? sobie przejście batem. Nagle z tłumu wyskoczył młody student, chwycił końską uzdę, dorożkarza zaś zdzielił kijem przez plecy.

wtorek, 30 marzec 2010 22:46

Mam kłopot z Mackiewiczem

Józef Mackiewicz to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy pisarz XX stulecia. Jego spuścizna stanowi dobro ogólne całego świata. Mimo tego, że jest maksymalnie niedoceniona czy wręcz odrzucona. Zwłaszcza że zgodnie z duchem pisarstwa autora ?Drogi donikąd?, jego prawdziwą ojczyzną był świat starych wartości ? stara Europa. I co najważniejsze ? Mackiewicz dał nam intelektualny oręż do walki z komunizmem. Komunizmem rozumianym nie jako ustrój polityczny, odmienny od ustrojów świata zachodniego, ale utożsamianym z zarazą, która stanowi dla człowieka, w każdym miejscu na ziemi, śmiertelne niebezpieczeństwo. Komunizmem, który jawi się jako zwycięstwo kłamstwa. Panowaniem diabła na ziemi.

poniedziałek, 01 marzec 2010 17:29

Księża Patrioci ? reaktywacja

JE ks. biskup Pieronek po długiej przerwie dał o sobie znać. I to z mocnym przytupem. Jeden z czołowych ?telewizyjnych hierarchów?, który od wczesnych lat 90. niestrudzenie wykazywał się na odcinku medialnym w tropieniu niewłaściwych poglądów i postaw i nie cofał się nawet przed publicznym krytykowaniem, a to prymasa Glempa, a to całego episkopatu (w 2008 r. nagrodzony Orłem Jana Karskiego za krytykę ?ekstremizmu? Radia Maryja), powraca i to w wielkim stylu.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.