Ferdinand Lips

Ferdinand Lips

wtorek, 01 marzec 2011 02:57

Euro przeciw Europejczykom

Wprowadzenie  euro 1 stycznia 1999 roku było wielkim wydarzeniem. Przed wprowadzeniem nowej waluty naukowcy, politycy i opłaceni specjaliści od PR starali się przedstawić ją Europejczykom jako pakt stabilizacyjny i wielką przyszłościową szansę Europy. Sam tylko niemiecki rząd federalny przeznaczył 80 milionów marek na kampanię reklamową euro.

piątek, 28 maj 2010 20:03

Złoto i wojny

Likwidacja dziewiętnastowiecznego standardu złota jest największą tragedią wszechczasów. W jej wyniku od niemal stu lat świat tkwi w monetarnej ziemi niczyjej, co może doprowadzić ludzkość do całkowitej utraty wolności. Od tamtej pory większość ekonomistów założyła klapki na oczy. Jeśli jednak zbadamy przełomowe wydarzenia w dziejach, dostrzeżemy, że złoto jest centralnym punktem światowej gospodarki, a także losów świata. Standard monetarny pozostaje w ścisłym związku ze standardem moralnym i jako taki determinuje losy ludzkości.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.