Marek Frankiewicz

Marek Frankiewicz

Tak się złożyło, że w tegorocznym zestawie filmów festiwalowych, z wyjątkiem może Panoramy Kina Niemieckiego - najciekawsze pozycje zostały zrealizowane w krajach byłego Związku Radzieckiego i byłych "demokracjach ludowych", a jeden z najciekawszych filmów przeglądu: Kekexili - górski patrol pochodzi z komunistycznych Chin. Nieco przewrotne stwierdzenie zawarte w tytule jest więc chyba uzasadnione.

sobota, 31 lipiec 2010 11:27

Nie uciekać od trudnych tematów

W dniach 11-16 maja tego roku odbył się w warszawskim kinie "Muranów" trzeci z kolei Międzynarodowy Festiwal Filmowy - Żydowskie Motywy.

poniedziałek, 28 czerwiec 2010 23:12

Święto dokumentu

Siódmy już Festiwal Planete Doc Rivier odbył się w Warszawie w dniach 7-16 maja. W ciągu dziesięciu dni pokazano w salach trzech warszawskich kin 150 filmów od kilkuminutowych animacji do blisko trzygodzinnego dokumentu Richarda Binochette z Francji Osaczenie. Demokracja w sidłach neoliberalizmu. Zasada, która mówi, że ilość rzadko kiedy przechodzi w jakość, na szczęście w tym przypadku nie znalazła potwierdzenia. Dla widza myślącego, który chciałby poznać nie tylko otoczkę zjawisk serwowaną przez środki masowego przekazu, ale również ich przyczyny i skutki ? był on pasjonujący. Z pozoru cóż może być interesującego w oglądaniu przez kilka godzin ?gadających głów?. Film przedstawia poglądy zarówno twórców neoliberalnej ekonomii, jak i jej zdecydowanych przeciwników. Odkrywa kulisy rzekomo niezależnych od nikogo praw wolnego rynku.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.