Sławomir Staszak

Sławomir Staszak

sobota, 31 lipiec 2010 15:12

Wywłaszczenie

Konstytucja RP przewiduje w określonych przypadkach (cele publiczne) możliwość wywłaszczenia z nieruchomości. Problem polega jednak na tym, że w Polsce nie istnieje prywatna własność nieruchomości, więc faktycznie nie jest możliwe dokonanie wywłaszczenia. Wywłaszczyć można kogoś, kto jest właścicielem, dlatego w naszym kraju można najwyżej odebrać komuś nieruchomość.

sobota, 31 lipiec 2010 11:13

Upadek (czyli niewolnicy demokracji)

W pewnej republice, którą rządził okrutny tyran Demos, istniało prawo, na mocy którego każdego roku 1 maja, uśmiercano pewną liczbę najbiedniejszych obywateli kraju. Liczba ta miała być określana przy okazji prawyborów do parlamentu, które polegały na tym, że każdy dorosły obywatel w jawnym głosowaniu odpowiadał na pytanie: Ile najbiedniejszych osób każdego roku powinno się pozbawiać życia w nadchodzącej kadencji parlamentu? Obliczano średnią i ci obywatele, których odpowiedzi nie odbiegały od tej liczby więcej niz o 30%, uzyskiwali czynne i bierne prawo wyborcze. Pozostali byli traktowani (zgodnie z zasadą: prawda zawsze leży pośrodku) jako ekstremiści lub dziwacy.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.