Andrzej Czachor

Andrzej Czachor

środa, 03 listopad 2010 00:21

Kiedy wypełnil się czas...

Czy Bóg ? Stwórca uformował człowieka w postaci skończonej i ostatecznej, czy też dał mu własną szansę rozwoju, podszeptując tylko od czasu do czasu swe wskazówki i życzenia? Wolna wola dana człowiekowi sugeruje tę drugą możliwość. Czy odnajdujemy w historii rodzaju ludzkiego jakieś dane, które potwierdzają, że taki przekaz zdarza się co jakiś czas? Wydaje mi się, że to pytanie jest wiodącym motywem przedziwnej ksiązki napisanej przez ks. Jana Kurdybelskiego pt. ?Kiedy wypełnił się czas??. Znakomita erudycja biblijna i ogólnohistoryczna pozwoliła mu przytoczyć wiele znaczących, a mało znanych faktów:

Pojęcie Boga Jedynego pojawia się już w mitach sumeryjskich, a potem w Egipcie jako kult Atona ? boga słońca, ok. tysiąc lat przed wydarzeniami Starego Testamentu. System wartości, znany z odczytanych hieroglifów, zaskakuje swą etyczną finezją również teraz. Wiele zaleceń moralnych etyki starożytnych Egipcjan odnaleźć można w Dekalogu.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.