Hubert Szypko

Hubert Szypko

wtorek, 31 sierpień 2010 19:30

Ekonomiści w kręgu podejrzeń

Główni ekonomiści banków komercyjnych wrośli już w pejzaż polskiej odmiany "społecznej gospodarki rynkowej". Oficjalnie kierują zespołami analityków, których raporty i sugestie mają ułatwiać władzom instytucji finansowych podejmowanie strategicznych decyzji biznesowych. Przeciętny zjadacz chleba zna ich jednak dzięki niezliczonym występom w mediach, w których komentują bieżącą sytuację gospodarczą oraz recenzują decyzje rządu i Rady Polityki Pieniężnej.

poniedziałek, 30 sierpień 2010 09:20

Czas na doradców finansowych

W ostatnich latach zaroiło się od "samorządów zawodowych". Powoływane na mocy ustawy organizacje dbają, jak same zapewniają, o "profesjonalizm" i "etykę" wykonywanego zawodu. Ponieważ moda na "profesjonalizm" i "etykę" zdobywa coraz większą popularność w kręgach ludzi innych profesji (ostatnio pracownicy socjalni!), można oczekiwać kolejnych inicjatyw legislacyjnych zmierzających do "uregulowania", "ucywilizowania" etc.

sobota, 31 lipiec 2010 18:15

Pierszwsze radio (dez)informacyjne TokFM

W 1998 roku powstało Inforadio. Jego udziałowcy (m.in. wydawcy "Gazety Wyborczej" oraz "Polityki") zasugerowali się wynikami sondaży, z których wynikało, że wielu Polaków oczekuje na radio o charakterze informacyjno-publicystycznym. Jedną z przyczyn zaangażowania się w to przedsięwzięcie wspomnianych wyżej lewicowych mediów była prawdopodobnie także chęć stworzenia pewnej przeciwwagi dla Radia Maryja, jedynej stacji radiowej w Polsce, która poświęcała sporo czasu na informację i publicystykę.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.