poniedziałek, 13 wrzesień 2010 13:31

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Profesor Zygmunt Zdrojewicz przeprowadził badania seksualności studentek wrocławskich uczelni. To pierwszy taki projekt w Polsce. Profesor Zdrojewicz jest zszokowany badaniami, gdyż wyraźnie pokazują, że studentki medycyny uważają, że homoseksualizm jest chorobą i zboczeniem.
? Przerażający jest spory odsetek młodych, wykształconych ludzi, którzy uważają homoseksualizm za zboczenie. Jest to tym bardziej przykre, gdy dotyczy studentek Akademii Medycznej ? komentuje prof. Zdrojewicz.


***


Arcybiskup John Bathersby, ordynariusz australijskiej Archidiecezji Brisbane skierował do duchownych parafii NMP w Brisbane list, w którym wezwał ich do przestrzegania liturgicznych norm zgodnie z watykańską instrukcją Redemptonis Sacramentum.
Australijska prasa donosi, że kuria archidiecezjalna ma wątpliwości, czy chrzty przeprowadzone w parafii są ważne, ponieważ zamiast formuły trynitarnej W imię Ojca, Syna i Ducha Świętego księża używali formuły: W imię Stworzyciela, Wyzwoliciela i Zachowawcy.
Ks. proboszcz Peter Kennedy oraz ks. Terry Fitzpatrick argumentowali, że chcieli uczynić sakrament bardziej inkluzywnym, mniej patriarchalnym.

***


W Londynie szkoła imienia świętej Marii Magdaleny została zobowiązana do usunięcia ze swojej nazwy słowa "świętej", gdyż obraża ono rzekomo inne grupy religijne. Według radnych nadawanie szkołom imion świętych lub biskupów alienują ludzi od wyznawców innych religii i od niewierzących. Nazwa szkoły w ogóle nie powinna mieć konotacji religijnych ? twierdzą radni. Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły świętej Marii Magdaleny są jednak zdeterminowani, by zachować dotychczasową nazwę: ? Służyliśmy pod tą nazwą całej społeczności od 1710 roku i nie widzimy teraz powodów, by ją zmieniać. Sprawujący nadzór nad szkołą londyńscy biskupi godzą się na kompromisową nazwę Magdalene Academy, jednak większość rodziców chce zachować nazwę dotychczasową.

***


Komitet Praw Człowieka ONZ zaleca naszemu krajowi w swoim najnowszym raporcie złagodzenie przepisów dotyczących aborcji i zaprzestanie dyskryminacji kobiet.

***


W 2001 roku holenderski raport dotyczący eutanazji ujawnił, że około 1000 osób zostało zabitych przez lekarzy bez swojej wyraźnej prośby.

***


W Bobigny (Francja) wyrzucono ze szkoły trzech młodych Sikhów, za to, że wbrew obowiązującemu prawu nosili w szkole nakazywane przez ich tradycję turbany. Według władz szkolnych uczniowie złamali w ten sposób ustawę o laickości szkół publicznych. Po wprowadzeniu nowego prawa nie było bowiem pewne, czy dotyczy ono tej grupy. Turbany nie były bowiem wymienione w ustawie, gdzie znalazły się muzułmańskie chusty, żydowskie kipy i duże krzyże. Poza tym turban nie jest symbolem religijnym, oznacza raczej przynależność do grupy etnicznej. Jednak 19 października minister edukacji François Fillon oświadczył, że także sikhowie muszą podporządkować się prawu.

***


Po raz pierwszy komunistyczne władze Chin zaleciły dzieciom czytanie Biblii. Szanghajska Komisja Edukacji opublikowała listę książek rekomendowanych do czytania przez dzieci w wieku szkolnym. Na liście tej znalazły się, między innymi, Opowieści Kung Fu oraz Stary Testament.

Wyświetlony 7363 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.