Wydrukuj tę stronę
piątek, 12 listopad 2010 12:02

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Członkowie Samoobrony zażądali, by debaty w Europarlamencie były tłumaczone na język polski, gdyż żaden z posłów "nie ma odpowiednich kwalifikacji językowych". Jedynie posłanka Renata Beger wyznała, że od dwu miesięcy uczy się podstaw angielskiego.

12 tys. złotych odszkodowania domaga się właściciel strusiej fermy od klubu balonowego, który nie uprzedzając właściciela w okolicy urządził loty balonem.

Wystraszony struś zamiast schować głowę w piasek próbował biegiem schronić się w stodole ? nie zauważył spłoszony, że solidne drzwi są zamknięte.

***

Rząd Grecji broni tradycyjnego statusu Świętej Góry Atos przed zakusami Parlamentu Europejskiego, który domaga się zniesienia zakazu wstępu kobiet do mniszej republiki.

Minister Spraw Zagranicznych Grecji przypomniał, że zmuszanie mnichów do wpuszczania do siebie kobiet jest łamaniem tysiącletniej tradycji wiary prawosławnej i zwyczajów mniszej republiki.

***

Dwa ostatnie niezależne dzienniki wrocławskie zostały przez norweskich właścicieli sprzedane niemieckiemu wydawcy Neue Passauer Presse.

Dziennikarze obawiają się, że ich gazety zostaną wkrótce zlikwidowane. Jedna z gazet to, nomen omen, "Słowo Polskie".

***

W Berlinie zorganizowano psią paradę, na znak protestu przeciwko mandatom za prowadzanie psów bez smyczy i kagańców.

W pochodzie brało udział około sześć tysięcy psów i ich właścicieli.

***

Jak podaje PAP, tylko 30 proc. włoskich katolików regularnie uczęszcza do kościoła

? wynika z opublikowanego we wtorek sondażu włoskiego biura badania opinii publicznej Eurisko. Ponad połowa z nich to osoby w wieku powyżej 64 lat. Przypominamy, że 87 proc. Włochów deklaruje się jako katolicy, ale ponad 20 proc. z nich przyznaje, że nigdy się nie modli. Raz dziennie modli się 36 proc. katolików, podczas gdy kilkakrotnie w ciągu dnia odmawia modlitwę niespełna 15 proc.

***

Parafianie z włoskiej miejscowości Trasacco w Abruzji skutecznie uniemożliwili przeniesienie ich księdza do innej parafii

i zamknięcie miejscowego klasztoru... zamurowując kapłana w kościele.

***

"Sowietskaja Biełarus" zamieściła informację, że pod koniec drugiej wojny światowej miasto Białystok zostało wraz z regionem podarowane Polsce przez Stalina jako "prezent ślubny".

Wdzięczni Polacy w zamian przekazali radzieckiej władzy Wilno i Lwów.

***

Ks. Grigorij Zwolinijskij, rosyjski kapłan katolicki, otrzymał ostrzeżenie od wice-przewodniczącego rosyjskiej Dumy (niższa izba parlamentu), Władimira Żirinowskiego, że wsadzi do więzienia każdego katolika, który będzie próbował dostać się do byłego katolickiego kościoła w mieście Kirow.

Stary kościół katolicki w Kirowie został przerobiony na salę koncertową jeszcze w 1933 roku.

***

Nowy metropolita woroneski Sergiusz (Fomin) w pierwszym wywiadzie dla miejscowej prasy wysoko ocenił "moralność epoki sowieckiej".

? Mieliśmy wtedy moralnie zdrowe społeczeństwo, zdolne do dobra ? podkreślił metropolita.

***

Organizacje socjalne w Stanach Zjednoczonych zamierzają wypłacać po 200 dolarów narkomanom i alkoholikom za wyrażenie zgody na dokonanie zabiegu sterylizacji.

W te sposób rząd zamierza realizować politykę oszczędności i zmniejszenia wydatków na opiekę nad dziećmi z tzw. marginesu społecznego.

***

W Japonii i Stanach Zjednoczonych coraz większą popularnością cieszą się antymatrymonialne biura mające na celu rozbijanie niewygodnych małżeństw.

Specjalni agenci/agentki uwodzą współmałżonków, przekazując zleceniodawcy dowody cudzołóstwa. W reklamie biura określają swoją skuteczność jako 100%.

***

Centrum Szymona Wiesenthala oferuje 10 tys. dolarów nagrody za świadectwo w sprawie mordowania Żydów przez Polaków w czasie II wojny światowej.

***

We Włoszech po raz pierwszy w szkole państwowej zawieszony został religijny symbol islamski.

Jak poinformował 16 października ukazujący się w Turynie dziennik "La Stampa", "premiera" odbyła się w jednej z klas szkoły podstawowej w Ofena koło L'Aquila. Przewodniczący włoskiego stowarzyszenia muzułmanów, Adel Smith przyniósł do klasy chustę islamską z wykaligrafowanym słowem "Allach" oraz cytatem z Koranu i zawiesił ją na ścianie. Na innej ścianie, jak zwykle w szkołach włoskich, zawieszony jest krzyż.

***

Fawaz Abou Regheb ? skonstruował specjalny dywanik modlitewny dla roztargnionych muzułmanów.

Dywan wyposażony jest w urządzenie liczące liczbę oddanych skłonów (elektroda jest umieszczona w miejscu, w którym modlący się dotyka czołem). W całej sprawie wypowiedział się najwyższy autorytet islamu sunnickiego ? ośrodek badań w Al?Azhar ? wydając zgodę na nabywanie sprzętu przez muzułmanów.

***

Zdaniem bpa Vincenta Malone, Kościół powinien rozważyć możliwość dopuszczania świeckich kobiet do wysłuchiwania spowiedzi, bowiem niektórzy ludzie wolą wyznawać grzechy raczej kobietom niż mężczyznom.

 

***

Wyświetlony 11143 razy

Najnowsze od

Artykuły powiązane

Zaloguj się, by skomentować

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.