Wydrukuj tę stronę
sobota, 13 listopad 2010 13:26

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Moich byłych towarzyszy, którzy mają wątpliwości, pragnę uspokoić. Unia Europejska jest szansą dla Polski. Wszystkich, z którymi wspólnie przeszliśmy długą, trudną drogę, gorąco zachęcam, aby wzięli udział w referendum i głosowali "za" - tak przed referendum nawoływał były prezydent PRL Wojciech Jaruzelski.

Według jednego z raportów Komisji Europejskiej, Polska złamała osiem ustaleń z raportu przyjętego w ramach negocjacji. Jeżeli do listopada 2003 roku nie nadrobi strat, Komisja wystąpi o czasowe wyłączenie Polski z niektórych przywilejów.

***

Pan Jerzy Buzek powinien podać się do dymisji. Gdyby w moim rządzie doszło do jakiejkolwiek korupcji a poparcie społeczne spadłoby poniżej 80%, to poczucie przyzwoitości nakazałoby mi podać się do dymisji.


Wystąpienie Leszka Millera z dnia 7.08.2000 w radiu RMF FM.
Afera korupcyjna pana ministra Łapińskiego jest moim kolejnym bolesnym doświadczeniem, gdyż działo się to za mojej kadencji jako premiera. Pewnie stąd bierze się aż 80% negatywnych opinii o moim rządzie. Ubolewam nad tym, ale to nie jest powód podawania się do dymisji.
Wystąpienie Leszka Millera 8.05.2003 w radiu Zet.

***

Przewodniczący UW Władysław Frasyniuk skierował w czwartek do KRRiT list, w którym ostrzegł przed zagrożeniem, jakie niesie ze sobą telewizja "Trwam" o. Rydzyka. Poprzez Radio Maryja, szerzona jest nienawiść, nietolerancja i brak poszanowania dla ludzi o odmiennych poglądach. Udzielenie koncesji fundacji Lux Veritatis o. Rydzyka oznacza zgodę na łamanie zasad konstytucyjnych naszego państwa ? podkreślił w liście Frasyniuk.

***

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka ostrzegł, że jeśli USA zdecydują się na rozlokowanie swych wojsk w pobliżu granic Białorusi, zwłaszcza w Polsce, to strona białoruska będzie zmuszona "odpowiednio na to zareagować". ? Potencjalne przemieszczenie sił [USA] potraktujemy jak zagrożenie [naszego] bezpieczeństwa ? powiedział Łukaszenka podczas wizyty w jednostce wojskowej w graniczącym z Polską obwodzie brzeskim.

***

Biskup diecezji New Westminster Michael Ingham nie podporządkował się decyzjom Wspólnoty Anglikańskiej i samowolnie udzielił tzw. małżeństwa homoseksualnego.

***

Belgia, jako drugi kraj na świecie, dopuściła małżeństwa między osobami tej samej płci, a także konsumpcję marihuany, jeśli nie szkodzi to otoczeniu (wolno posiadać na własny użytek 3 gramy). Odpowiednie ustawy ukazały się też w belgijskim "Monitorze". Według "Sunday Times", Wielka Brytania jeszcze przed wakacjami powinna złożyć podobny wniosek do rozpatrzenia.

***

Władze Singapuru od 1 stycznia 2004 roku wprowadzają pięciogwiazdkowy system oceniający (podobnie jak w hotelarstwie) publiczne toalety.

***

Lise-Lotte Rebel ? "biskupka" luterańskiego Kościoła z Danii zawiesiła w działalności pastora Thorkilda Grosbolla. Pastor ten na łamach prasy wyznał, że od dawna nie wierzy już w Boga. Dano mu czas na refleksję i podjęcie ostatecznej decyzji.

***

Holandia ? kraj, który gwarantuje homoseksualistom najszersze prawa i społeczną akceptację ? jest także pionierem w leczeniu homoseksualizmu ? mówi KAI redaktor naczelny kwartalnika "Fronda" Grzegorz Górny.

***

Należy przywrócić w Kościele tradycyjny sposób uprawiania teologii ? stwierdził o. Augustine Di Noia OP, członek kierownictwa watykańskiej Kongregacji Doktryny Wiary. Zjawisko rozbieżności poglądów czy "lojalnej opozycji" wobec Magisterium ze strony wielu teologów w ostatnich 30 latach (od czasu Soboru Watykańskiego II) jest ? według watykańskiego prałata ? czymś bezprecedensowym w historii chrześcijaństwa.

***

Przeciwko przeznaczaniu publicznych pieniędzy na promowanie badań nad homoseksualizmem zaprotestował anglikański biskup z Australii Glenn Davies. W ten sposób opowiedział się on przeciwko dofinansowaniu badań dr Rollana McCleary'ego, który w swojej pracy dowodzi, że Jezus był homoseksualistą (Dowody te są dość karkołomne. Jednym z nich jest data jego urodzenia i związane z tym astrologiczne wyliczenie, z których wynikać ma, że w takim momencie rodzą się tylko osoby homoseksualne). McCleary jest zwolennikiem tezy, że na uczelniach teologicznych powinna być wykładana duchowość homoseksualna, jako osobna dziedzina akademicka. Dzięki temu homoseksualiści mają się znaleźć bliżej zinstytucjonalizowanych wspólnot wyznaniowych, tak jak są bliżej religii. Jego zdaniem homoseksualiści są bardziej niż heteroseksualiści otwarci na transcendencję. ? Nie musisz być homoseksualistą, aby być chrześcijaninem, ale wtedy jest to prostsze ? uważa kontrowersyjny badacz, który sam też jest homoseksualistą, wróżbitą i anglikaninem.

***

Pod presją zoofilów Wielka Brytania złagodziła karę za uprawianie zoofilii z dożywocia do 2 lat więzienia.

***

Kardynał Roger Mahony poświęcił w niedzielę 25 maja br. w Los Angeles kaplicę upamiętniającą ofiary molestowania seksualnego przez duchownych. Kaplica ta jest prawdopodobnie pierwszą tego typu świątynią. Znajduje się na południowej stronie Katedry Matki Bożej Anielskiej w Los Angeles. Kard. R. Mahony jest zwierzchnikiem tej największej w USA archidiecezji rzymskokatolickiej W kaplicy wyłożona została księga, do której parafianie mogą wpisywać imiona ofiar.

***

Według Eurostatu, produkcja przemysłowa w strefie euro spadła znów o 0,4%, utrzymując od roku stałą tendencję spadkową.

***

Stolica Apostolska oficjalnie przekazała włoskiej wspólnocie Bułgarskiej Cerkwi Prawosławnej kościół św. Wincentego i Anastazji. Nabożeństwo z tej okazji odbyło się w dniu prawosławnego wspomnienia św. Cyryla i Metodego.

***

Od przyszłego roku na Słowacji będzie tylko jedna ? 19-procentowa ? stawka podatku dochodowego, zarówno dla osób fizycznych, jak i prawnych ? zdecydował gabinet premiera Mikulasza Dziurindy. Taką samą wysokość jak podatek dochodowy (19 proc.) będzie miał podatek od wartości dodanej (VAT).

***

Parlament Ukrainy zatwierdził 13% podatek liniowy.

***

Silvan Szalom, minister spraw zagranicznych Izraela oświadczył, że jego kraj zastanawia się nad możliwością wstąpienia do Unii Europejskiej.

***

Teologowie i reprezentanci różnych kościołów chrześcijańskich spotkali się w niemieckim mieście Stadthagen na dyskusji teologicznej zorganizowanej przez lokalną gazetę ?Schaumburger Nachrichten?, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chrześcijanie muszą wierzyć w narodziny Jezusa z Marii Dziewicy. Profesor teologii z Bielefeld i znany specjalista od Nowego Testamentu Andreas Lindemann powiedział przed zebraną grupą słuchaczy, że chrześcijanie nie mają obowiązku uznawać historyczności dzieworództwa Marii Panny, ażeby wierzyć w Bogoczłowieczeństwo Jezusa Chrystusa. Według Lindemanna dzieworództwo jest obrazem, który wyraża Boży cud, którego i tak żaden ludzki język nie potrafi wysłowić. Prof. Lindemann podkreślił, że wierzy w Bogoczłowieczeńśtwo Jezusa, zaznaczając, że ta głęboka wiara nie zależy od tego, czy uznaje się określony detal ginekologiczny.

***

Aktywiści homoseksualni demonstracyjnie wyszli z mszy w katedrze w Bostonie na znak protestu przeciwko potępieniu przez biskupów katolickich związków jednopłciowych. W specjalnym oświadczeniu przekazanym mediom podkreślili oni, że "kościół nie ma moralnego prawa" do formułowania takich zakazów z powodu dręczących go skandali seksualnych.

***

Specjalny raport konferencji Biskupów Katolickich Szwajcarii ujawnił szokujące dane, według których aż 50 procent księży katolickich w tym kraju utrzymuje intymne kontakty z kobietami. Dokument opracowany na prośbę episkopatu. Zawarte w raporcie dane pokrywają się prawie w całości z dokumentem opracowanym przez działające w Szwajcarii "Stowarzyszenie Kobiet Żyjących z Celibatariuszami". Wynika z nich, że około 300 kobiet utrzymuje bliski związek z księżmi. Ze związków tych urodziło się 146 dzieci. Dane te obejmują ostatnich 10 lat. Do tej pory biskupi byli przekonani, że złamanie celibatu obejmuje małą grupę duchownych. Liczby podane w raporcie zaskoczyły cały episkopat.

***

Na oficjalnych stronach Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn ukazała się notatka dotycząca kampanii przedreferendalnej skierowanej do gejów i lesbijek. Zawiera ona informacje sprzeczne z zapewnieniami polskich władz, kierowanymi, między innymi, do instytucji kościelnych. Notatka dotyczy zmian, które nastąpią po wstąpieniu Polski do UE. Polscy geje i lesbijki są informowani o zmianach unijnego prawa, mających na celu zniesienie dyskryminacji mniejszości seksualnych oraz o tym, że europejskie dyrektywy będą nadrzędne w stosunku do polskiego ustawodawstwa w tej kwestii. Problem w tym, że planowane działania są sprzeczne z zapewnieniami o suwerenności Polski w podejmowaniu decyzji dotyczących chociażby związków homoseksualnych. Możemy tam przeczytać: "Trwają prace nad Dyrektywą Free Movement of European Citizens. Wymagała ona będzie od państw członkowskich, by uznawały one związki/małżeństwa zawarte między osobami tej samej płci w innych krajach Unii Europejskiej, nawet jeżeli w danym państwie nie istnieje taka możliwość. Oznacza to, że Polska będzie musiała umożliwić np. małżeństwom jednopłciowym zawartym w Holandii, przebywającym w Polsce wspólne opodatkowanie się, posiadanie wspólnego majątku i dziedziczenie na takich zasadach jak małżonkowie". Kierowane do ludzi wierzących i przywódców kościelnych przesłanie związane z wejściem Polski do UE podkreśla suwerenność naszego kraju dotyczącą wartości i opartego na nich prawa. Jednocześnie rząd, w przesłaniu do mniejszości seksualnych stwierdza, że nie polskie prawo będzie tu najważniejsze, a dyrektywy UE.

***

Jeden z najbardziej znanych anglikańskich bojowników o przyznanie czynnym homoseksualistom prawa do uznania tzw. małżeństw homoseksualnych ? Canon Jeffrey John ? został wyznaczony na biskupa. Jego wybór, jak to interpretują anglikańscy liberałowie, może nadać ruchowi walczących o prawa dla homoseksualistów nowy impet. Ks. John zasłynął z tego, że wydał w ubiegłym roku zbiór modlitw dla homoseksualistów. Zawiera ona modlitwy nie tylko dla czynnych homoseksualistów, ale także dla osób, które zmieniły płeć oraz dla fetyszystów oraz osób zadowalających się fantazjami. Dr John podkreśla także, że anglikanie nie mają wyboru i muszą jak najszybciej oficjalnie zaakceptować ordynowanie homoseksualistów, bowiem już teraz ponad połowa biskupów mniej lub bardziej oficjalnie wyświęca czynne osoby tej orientacji seksualnej

***

Stany Zjednoczone Ameryki zastanawiają się nad stworzeniem baz wojskowych na terytorium Rumunii.

***

Anglikański arcybiskup Canterbury Rowan Williams stwierdził, że rozdziały ostatniej księgi Biblii ? Apokalipsy zawiera paranoiczne fantazje.

***

Fińscy dentyści zaproponowali ponowne wprowadzenie podatku na słodycze, z którego mogliby dofinansowywać opiekę stomatologiczną. W Finlandii leczenie stomatologiczne do 18. roku życia jest "bezpłatne".

***

Grupy wiernych Kościoła katolickiego zorganizowały blokadę sanktuarium św. Ojca Pio we włoskim mieście San Giovanni Rotundo. Działanie to miało być protestem przeciwko decyzji Watykanu o odebraniu ojcom kapucynom kontroli nad sanktuarium i przekazaniu go biskupowi z pobliskiego miasta Manfredonia. Całe miasteczko San Giovanni Rotundo zostało otoczone przez demonstrantów wałami z kamieni. Przez cały czas w kościele rozlegało się bicie dzwonów, zablokowane zostały wszystkie place oraz uliczki prowadzące do sanktuarium, bezustannie gwizdały dzieci, a do regionu sprowadzono specjalny oddział policji w celu utrzymania porządku. Kapucyni przypomnieli okupującym wiernym, że przez wiele lat Rzym kwestionował świętość Ojca Pio a także wielokrotnie ostrzegał, że wzrost kultu Ojca Pio staje się obcy jego duchowi. Włoskie media spekulują, że główną przyczyną odebrania kapucynom sanktuarium jest chęć przejęcia przez hierarchów Kościoła olbrzymich dochodów, jakie przynosi to miejsce w ostatnich latach. W ubiegłym roku dochód netto wyniósł tam 100 milionów euro.

***

Czescy sąsiedzi planują wprowadzenie tylko zawodowej armii w 2005 roku.

***

Nie żeńcie się z miłości ? zaapelował do młodych Hindusów Puri Shankaracharya Swami Nischalanand Saraswati ? jeden z duchowych liderów hinduzimu. ? Nie jest to zgodne z tradycją hinduską i jest ślepo ściągnięte z Zachodu ? wyjaśnił. Jego zdaniem małżeństwa z miłości nie są dobre ani zdrowe dla społeczeństwa hinduskiego. Już sam fakt, że młodzi chcą sami wybrać sobie partnerów życiowych jest bardzo złym sygnałem dla przyszłości tradycji. Według Puri Shankaracharya Swami Nischalanand Saraswati hinduski system, w którym to rodzice wybierają dzieciom małżonków jest najlepszy na świecie

***

Unia Europejska nałożyła grzywny na włoskich rolników za przekraczanie limitu produkcji mleka. Izba deputowanych w Rzymie, wychodząc "naprzeciw rolnictwu", pozwoliła spłacać 24 tysiącom rolników grzywny w nieoprocentowanych ratach rozłożonych nawet na 30 lat.

***

Prawosławny patriarcha Jerozolimy Ireneusz I oskarżył swojego kontrkandydata do tronu patriarszego, biskupa Tymoteusza o zlecenie jego zabójstwa płatnemu mordercy. Biskup Tymoteusz, według informacji patriarchy, miał zaproponować Palestyńczykowi z Jerycha pół miliona dolarów za wykonanie wyroku na Ireneuszu.

***

Projekt nowelizacji ustawy o VAT zakłada podwyższenie stawek podatkowych m.in. na niektóre towary dla dzieci, wyroby związane z ochroną zdrowia, np. okulary i strzykawki, także na wstęp na koncerty i spektakle oraz za usługi pogrzebowe. Podstawowe zmiany stawek dotyczą przede wszystkim: podwyższenia opodatkowania z 7 do 22 proc. na towary dla dzieci ? w tym odzież, obuwie, przybory szkolne, kosmetyki dla niemowląt, wózki dziecięce.

***

Episkopat Tajlandii wydał dekret zakazujący udzielania katolickiego pochówku zmarłym działającym w branży narkotykowej.

***

Według niemieckiego Urzędu Pracy liczba bezrobotnych w Niemczech przekroczyła w minionym miesiącu 5 mln osób.

***

Projekt preambuły konstytucji europejskiej stanowi przykład ?aktu kulturalnego wandalizmu? ? uważa abp Mario Conti z Glasgow. Arcybiskup dodał także, że autorzy projektu prawdopodobnie prezentują niezwykłą niechęć do imienia Chrystusa i chcą wyrzucić Kościół chrześcijański ze świadomości nowej Europy

***

Sultana Freeman, 35. muzułmanka z USA procesuje się z władzami Florydy o utrzymanie w prawie jazdy zdjęcia z zasłoniętą twarzą.

***

Cystersi z klasztoru w Szczyrzycach w Beskidach mają nadzieję wejść na rynek piwny z własnym, oryginalnym produktem ? piwem, którego receptura pochodzi z XVII wieku. W pierwszej fali produkcyjnej beskidzcy cystersi zamierzają wprowadzić na rynek około 2 milionów litrów rocznie. Głównym odbiorcą mają być krakowskie piwiarnie.

***

Podczas posiedzenia Rady Krajowej SLD przywódca Leszek Miller obiecał , że jeśli wygra walkę o przywództwo partii na czerwcowym kongresie, "naprawi" SLD. Wymienił tu "obronę" kobiet, które "znalazły się w dramatycznej sytuacji w efekcie zbyt restrykcyjnej" ustawy chroniącej życie poczętych dzieci. W okresie kampanii referendalnej Miller sugerował, że nie jest zainteresowany zmianami w ustawie antyaborcyjnej. Stanisław Michalkiewicz proroczo wieszczył, że nazajutrz po referendum zostaną spuszczone ze smyczy Izabella Jaruga-Nowacka i Wanda Nowicka.

***

Datuk S. Subramaniam, minister handlu Malezji zachęcił Malezyjczyków do bojkotu oryginalnych płyt z muzyką i filmami, gdyż jest to jedyny sposób, by przekonać rządy i wydawców do obniżki horrendalnych cen produktów.

***

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała, że więcej ludzi ginie w wypadkach samochodowych niż w następstwie wojen, więcej jest też samobójstw niż morderstw.

***

Parlament Europejski uchwalił status "eurodeputowanego" ze stałymi apanażami, dietami, funduszem reprezentacyjnym, zwrotem kosztów etc.

***

Do ONZ wpłynęła skarga od Pigmejów, skarżących się społeczności międzynarodowej na niektórych rdzennych mieszkańców Afryki, że urządzają oni na nich polowania w celach konsumpcyjnych.

***

Od 1 stycznia 2004 roku podatek VAT na książki i czasopisma zostanie podniesiony do 22%.

***

Rolnicy z Opolszczyzny domagają się dofinansowania punktu kopulacyjnego kozła.

***

Rosyjscy biolodzy są zdania, że skuteczną ochroną przed zarażeniem się wirusem SARS jest regularne picie wódki (przynajmniej 100 g dziennie).

***

Wyświetlony 11570 razy

Najnowsze od

Artykuły powiązane

Zaloguj się, by skomentować

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.