piątek, 31 grudzień 2010 19:52

Państwo organizuje zabójstwa najsłabszych

Napisała

Od 2005 roku Fundacja Pro-Prawo do Życia zorganizowała w całej Polsce około 100 wystaw pokazujących prawdę o aborcji. Wystawy były wielokrotnie atakowane. Podczas Przystanku Woodstock 2009 ?nieznani sprawcy? zdemolowali wystawę, a bojówki Owsiaka dokończyły dzieła zniszczenia. Dziennikarze ?Gazety Wyborczej? i funkcjonariusze SLD składali donosy na wystawę, ale wszystkie procesy zakończyły się sukcesem organizatorów wystaw. Od 2005 roku liczba zwolenników aborcji spadła dwukrotnie, a liczba zwolenników życia podwoiła się. Wystawa jest wspierana przez datki osób prywatnych.

 

Z Mariuszem Dzierżawskim z Fundacji PRO-Prawo do Życia na temat wystaw pokazujących aborcję i zmiany obecnej ustawy rozmawia Natalia Dueholm

W USA pokazywanie takich zdjęć, jakie pan pokazuje na wystawach, nie jest dobrze widziane nawet przez niektórych obrońców życia. Jednak tam mają oni wiele innych metod zwalczania aborcji, np. mają kontakt z kobietami, które wchodzą do klinik aborcyjnych i mogą z nimi nawiązać kontakt. Nazwiska aborcjonistów są znane. W Polsce to tajemnica.

Po spotkaniu z Greggiem Cunninghamem na jesieni 2004 roku myślałem, że pokazywanie prawdy o aborcji będzie bardzo trudnym przedsięwzięciem. Okazało się jednak, że sytuacja w Polsce jest lepsza niż w Stanach. Przede wszystkim reakcje zwykłych ludzi są na ogół przychylne. Widać to w materiałach niezależnych telewizji internetowych, które robią reportaże pod wystawami. Dziesiątki ludzi z całej Polski zgłaszają się, aby zrobić wystawę w ich mieście. Mogę powiedzieć, że wystawa jest zaskakująco popularna. Przy tym jest skuteczna, co pokazują robione co roku badania opinii publicznej w sprawie aborcji. Według wszystkich znanych mi badań nastawienie ?za życiem? ma przewagę lub miażdżąca przewagę nad opcją ?za aborcją?.

Pańska Fundacja przygotowała plakat przedstawiający B. Komorowskiego zestawionego ze zdjęciem zabitego 24-tygodniowego płodu i napisem ?Marszałek popiera kompromis aborcyjny?. Niektórzy ludzie myślą, że to manipulacja, gdyż uważają, że takich aborcji (w 24. tygodniu) w Polsce się nie wykonuje.

Najwięcej legalnych aborcji dokonywanych Polsce to zabójstwa dzieci chorych. W tym przypadku aborcji można dokonywać do czasu, kiedy płód, czyli dziecko w okresie płodowym, osiągnie zdolność do życia poza organizmem matki. Zatem w Polsce można dokonywać późnej aborcji. 24. tydzień życia dziecka jest blisko tej granicy. Na mocy ustawy legalne zabijanie dzieci jest objęte tajemnicą, nie możemy więc powiedzieć nic o konkretnych przypadkach, ale znamy relacje mówiące o mordowaniu dzieci, które przeżyły aborcję. Bronisław Komorowski przed wyborami oświadczył, że kompromis aborcyjny, który pozwala na takie praktyki, to rozwiązanie znakomite.

Czy nie jest prawdą, że teoretycznie można w Polsce legalnie zabić dziecko np. w ósmym miesiącu, jeśli życie kobiety jest zagrożone?

Ustawa nie wprowadza ograniczeń w takim przypadku.

Planujecie zestawiać inne osoby z obrazami aborcji?

Sądząc po reakcji funkcjonariuszy PO w Rzeszowie, którzy doprowadzili do zaaresztowania billboardu przez policję, to skuteczna forma piętnowania aborcjonistów. Zastanawiam się nad cyklem ?Twarze aborcji?, pokazującym osoby popierające aborcję w zestawieniu ze zdjęciami ofiar.

                (...)

Wyświetlony 3489 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.