piątek, 28 styczeń 2011 11:09

Próby wytrzymałościowe

Napisane przez

Totalniactwo brukselskie

Węgierska ustawa medialna cywilizuje tzw. wolność słowa, która polega na propagowaniu wulgaryzmów, seksu, brutalności, wszelkiego lewactwa oraz zwalczania rodziny, tradycji i religii. Zaprotestowali brukselscy socjaliści ? ustawa jest sprzeczna z duchem i literą traktatów UE. Jakoż wyszedł duch z worka ? niezgodne z nim wszystko, co prawicowe. Rządy: niemiecki i francuski ? nie bacząc na suwerenność państw członkowskich ? uznały za stosowne odgrażać się, że ustawa powinna być zmieniona. Do protestów dołączyła się też pewna warszawska gazeta środowiskowa aspirująca do monopolu opiniotwórczego, deklarując swą solidarność z węgierskimi mediami, które knebluje premier Orban.

 

Protestujący brukselczycy powołują się na demokratyczne wartości UE, ale przecież władze węgierskie wyłoniła większość społeczeństwa, a ustawę medialną uchwalili jej przedstawiciele. Czyżby standardy unijne odbiegały od przyjętych w cywilizowanym świecie? A może demokracja jest wówczas, gdy dominuje antynarodowa, antyklerykalna lewicowość? W każdym razie władze państwa, które zabiega o interesy swoich obywateli, powinny być ukarane sankcjami finansowymi. Domagają się tego europejskie koncerny (z reguły transferują zyski), na które rząd węgierski nałożył podatki sektorowe. Wynikałoby z tego, że wyzysk nowych państw UE należy do katalogu wartości unijnych.

Brukselskim obrońcom tzw. wolności słowa nie przeszkadza, że to rząd francuski mianuje zarządzających mediami publicznymi, że w wielu krajach, np. w Polsce, media katolickie są marginesem, że ochoczo protestujące teraz dwa lewicowe dzienniki węgierskie przez lata rządów postkomunistów okłamywały społeczeństwo o sytuacji gospodarczej. Wspomniani obrońcy kontestują nawet węgierską prezydencję UE, jakby celem soc-chozu brukselskiego było zwalczanie prawicy.

                (...)

Wyświetlony 1907 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.