poniedziałek, 28 marzec 2011 19:25

Koniec dobrego fartu

Napisane przez

Julia Gillard ogłosiła plany wprowadzenia podatku od emisji dwutlenku węgla, z jakiegoś powodu nazwanego tutaj podatkiem od węgla (carbon tax). Profesor Robert Carter widzi w tym manipulację. Czarny pył węglowy działa na wyobraźnię negatywnie, w przeciwieństwie do bezwonnego, sprzyjającego życiu roślinnemu CO2.

Premier zyskała przydomek ?Juliar? (Julka-kłamulka), jako że w czasie kampanii wyborczej niecały rok temu zarzekała się, że za jej rządu takiego podatku nie będzie. Jej notowania osobiste, jak też notowania Partii Pracy, sięgnęły dna. Dzisiaj opozycja wygrałaby wybory w cuglach. To tylko sondaże jednak, do następnych wyborów daleko.

W proteście wykluwają się oddolne ruchy społeczne. Grupki osób zdegustowanych polityką lewicy organizują spotkania pod siedzibami posłów. Może to być kilkadziesiąt osób spontanicznie przybyłych na miejsce protestu, co kontrastuje z wiecami kilkuset, ale na ogół opłacanych aktywistów domagających się działań w sprawie zmian klimatu.

Po powodziach na wschodnim wybrzeżu i pożarach w Zachodniej Australii, po trzęsieniach ziemi u sąsiadów w Nowej Zelandii, polityka kar za emisje dwutlenku węgla może być gwoździem do trumny australijskiej gospodarki.

Trój podział władzy?

To taki żart krążący ostatnio w kręgach dziennikarskich, które dopatrują się obecnie władzy aż trzech ?premierów?. Jeden to wymieniona pani premier. Drugi to obalony przez nią były premier Rudd, obecnie na stanowisku ministra spraw zagranicznych, w formie wolnego strzelca brylującego po blogach i komunikatorach społecznych.

Jeden z jego tweetów to pracujemy wraz z innymi państwami nad no fly zone przeciwko samolotom bojowym Kaddafiego. Jest członkiem gabinetu, a nie bojownikiem o wolność czy też obywatelem na demonstracji, wypomniał mu jeden z żurnalistów. Trzecim ?premierem? ma być Bob Brown, przywódca Zielonych, których jedyny poseł jest jednym z kilku języczków u wagi zapewniających parlamentarną większość obecnemu rządowi. Przedstawiciele Zielonych pojawili się za plecami pani premier na konferencji prasowej dotyczącej wspomnianego podatku węglowego.

(...)

Wyświetlony 1365 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.