niedziela, 29 maj 2011 23:46

No Future?

Napisane przez

Pan Józef Białek przedstawił ciekawą analizę problemu, który staje przed wieloma Polakami: dlaczego wciąż nam się nie udaje? Dlaczego żyjemy w skorumpowanym, wrogim obywatelom państwie? Jednocześnie zaproponował ambitną propozycję ? co zrobić, aby nam się udało. Miałby to być ?Plan B? dla Polski.

 

Jednak jego recepta na to, ?co? zrobić (rozwijać jakąś gałąź gospodarki, promować ją za granicą przy wsparciu zreorganizowanych służb specjalnych) zależna jest całkowicie od recepty na to, ?jak? to zrobić. Ta zaś, niestety, brzmi pesymistycznie: albo ktoś zrobi przewrót za nas, albo będziemy musieli stworzyć alternatywne państwo w stylu mafijnym. Rozwiązania pansłowiańskiego nie traktuję poważnie. Idee pansłowiańskie są jedynie środkiem Rosji do uzasadnienia swojego ewentualnego panowania nad bliższą i dalszą zagranicą. Nawet gdyby powstał sojusz słowiański, to z góry wiadomo, kto grałby w nim rolę ?prawdziwych Słowian?. Wariant w stylu Orbana przerabialiśmy już przy okazji rządów PiS i autor sam potwierdza, że wygranie demokratycznych wyborów nie oznacza, że się faktycznie zdobyło władzę. Zresztą po niespodziewanym sukcesie PiS w 2005 roku służby już będą ostrożniejsze i nie dopuszczą do takiej sytuacji. A zatem, wiemy, co robić, aby było lepiej, tylko nie wiemy, jak to zrobić, przy czyjej pomocy, jakimi narzędziami.

Wyświetlony 2665 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.