Maciej Łodyga

Maciej Łodyga

poniedziałek, 28 marzec 2011 15:59

Mit przeludnienia

Jak podaje ?Polonia Christiana?, Nr 18/styczeń-luty 2011 r., w raporcie Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych (UNFPA) ogłoszonym przed Konferencją Klimatyczną w Kopenhadze stwierdzono, że ?rozpowszechnienie planowania rodziny mogłoby zatrzymać przyrost światowej populacji na poziomie 8 miliardów, co oznaczałoby ogromne zmniejszenie emisji dwutlenku węgla?.

piątek, 31 grudzień 2010 16:41

Rozdział państwa od religii

W konstytucjach państw Zachodu wpisano na przestrzeni ostatnich 200 lat rozdział państwa od Kościoła i zasadę równego traktowania uznanych przez państwo związków religijnych. Mając świadomość, że Kościół i religia to nie to samo, chciałbym podjąć dyskusję, czy rozdział państwa od Kościoła powinien pociągać za sobą rozdział państwa od religii. Temat jest o tyle ważny, że zmiany prawne wprowadzane w Europie w ostatnich latach zmierzają do budowy państw laickich, gdzie życiu publicznemu obca jest jakakolwiek religia, a fundamentem prawa jest etyka ?ludzka? ? ustalona przez gremia polityczne i przez nie dowolnie zmieniana; w oderwaniu od praw pochodzących od Boga.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.