Rafał Łapiński

Rafał Łapiński

poniedziałek, 04 lipiec 2011 16:31

Królestwo spisków

Marksizm, najbardziej naukowa ideologia w historii cywilizacji, z jednej strony promował radykalny racjonalizm, z drugiej zaś karmił się, z upodobaniem wręcz nurzał w teoriach spiskowych. Jak każda sekta, marksiści wierzyli, że otacza ich wrogi świat, który zawiązuje przeciwko nim tajne sojusze, knuje, wysyła agentów, szpiegów, dywersantów, fałszywych wyznawców, gotowych w stosownej chwili skoczyć do gardeł budowniczym raju na ziemi, a na co dzień sączących jad w uszy nieuświadomionych towarzyszy. Ściśle chroniona był cała, niezwykle długa granica sowiecka, ale i najdrobniejsza fabryczka produkująca onuce czy kalesony. Przecież wróg czuwał i był gotów uderzyć w najsłabsze ogniwo obozu pokoju...

poniedziałek, 28 marzec 2011 17:44

Dramat braci Kowalczyków

Tuż po północy z 5 na 6 października 1971 roku ogromny huk wyrwał z łóżek mieszkańców Opola. W powietrze wyleciała właśnie aula Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Ładunek wybuchowy był bardzo silny, fachowo przygotowany. Planowana na następny dzień w auli uroczysta akademia na cześć milicji i SB nie odbyła się. A uhonorowani na niej mieli być funkcjonariusze szczególnie zasłużeni w masakrowaniu robotników Wybrzeża niecały rok wcześniej. Zamach, którego dokonali Jerzy i Ryszard Kowalczykowie, miał być i był bezkrwawy. W przeciwieństwie do komunistycznej władzy, zamachowcy nie odważyli się bowiem na szafowanie życiem swoich przeciwników, nawet takich kanalii, jak kaci Wybrzeża.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.