Stanisław Żaryn

Stanisław Żaryn

niedziela, 02 wrzesień 2012 17:56

Demokracja w krzywym zwierciadle

Polski rynek medialny jest pełen patologii, które wpływają na życie polityczne i wy­krzywiają polską demokrację. Czy można w ogóle mówić jeszcze w Polsce o reżimie de­mokratycznym?

sobota, 07 lipiec 2012 12:45

Weźmy Polskę na wakacje

Polaków nie stać na to, by wziąć sobie urlop od spraw publicznych, polityki i kontroli władzy. Opłakany stan Polski wymaga mobilizacji każdego, komu na Polsce zależy.

sobota, 07 lipiec 2012 00:28

W mózgu czy na papierze?

W XXI wieku lekarze spierają się o zupełnie podstawową procedurę medyczną. Zdaniem części medyków pochopnie orzeka się śmierć niektórych pacjentów.

czwartek, 26 kwiecień 2012 00:31

MEN uderza szkołą w Polaków

Od miesięcy w Polsce trwa ponowny spór o sposób nauczania historii w szkołach. W kolejnych miastach podejmowane są głodówki przeciwko zmianom podstawy programowej, jaką kilka lat temu opracowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Protesty spotykają się z szerokim poparciem naukowców, nauczycieli i rodziców. Coraz więcej środowisk ostrzega przed nowymi rozwiązaniami oświatowymi.

środa, 28 marzec 2012 22:38

Pozbawieni prawa do oceny

W tym roku przypada 220. rocznica targowickiej zdrady. To wydarzenie odcisnęło się w sposób znaczący na polskiej historii. W imię przywilejów i zachowania wysokiego standardu życia część elity I Rzeczypospolitej sprzedała Polskę obcym mocarstwom. Niestety, podobna zdrada powtórzyła się dwa wieki później. Do dziś walczymy ze skutkami tej zdrady, zdrady okrągłostołowej, która wciąż daje zatrute owoce.

środa, 28 marzec 2012 22:14

Michalski zaprasza do terroru

Środowisko ?Krytyki Politycznej? po wydarzeniach z 11 listopada 2011 r. uchodzi w coraz większym stopniu za punkt zapalny lewackiego terroru w Polsce. Wspierane przez ludzi obecnej władzy kontynuuje swoją politykę wzmacniania agresji i  przemocy w życiu publicznym. Ostatnio przekroczyło kolejny raz granicę między działalnością publicystyczną a nawoływaniem do terroru.

wtorek, 28 luty 2012 02:31

Polska rozbrojona

W 2012 roku po raz kolejny nie odbędzie się powszechny pobór do polskiej armii. Zgodnie z decyzją rządu zasadnicza służba wojskowa przeszła do historii. Niestety, mimo szumnych zapowiedzi dotyczących profesjonalizacji Wojsko Polskie jest dziś w najgłębszym kryzysie od lat. To w bardzo poważny sposób osłabia bezpieczeństwo naszego kraju. Sytuację pogarsza również fakt, że w ostatnich latach międzynarodowe gwarancje, jakie daje Polsce członkostwo w NATO, stają pod znakiem zapytania.

niedziela, 29 styczeń 2012 21:57

Widmo lewicowego terroru

Zachęcamy do przejrzenia listy i podjęcia działań wymierzonych w osoby na niej figurujące (...). Sąsiedzi, rodzice, koledzy i koleżanki z pracy tych osób na pewno chętnie dowiedzą się, z kim mają na co dzień do czynienia ? napis o takiej treści pojawił się na początku stycznia na stronie internetowej Antify, środowiska tzw. antyfaszystów. Bojówkarze w swoim serwisie zachęcają, by osoby wymienione atakować i bić.

czwartek, 29 grudzień 2011 20:05

Kryzys na życzenie rządu

W 2011 roku w retoryce polityków rządzących Polską zaszła zaskakująca zmiana. Przez wiele miesięcy emanowali optymizmem i przekonywali społeczeństwo, że Polska jest zieloną wyspą. Akcentowano, że wypadamy bardzo dobrze na tle europejskich partnerów, a podstawy naszej gospodarki są trwałe i zdrowe. W ten sposób odrzucano wszelkie krytyczne uwagi i ucinano dyskusję o kryzysie i sytuacji w kraju.

środa, 30 listopad 2011 03:05

Niepoprawny patriotyzm

Naród, który traci pamięć, traci sumienie ? to stwierdzenie Zbigniewa Herberta powtarzane jest w różnych formach od lat przez polskich konserwatystów. Przypomnienie, jak ważna dla narodu jest pamięć historyczna, tożsamość narodowa, patriotyzm, oddaje to, co dzieje się z nimi w Polsce od początku III RP.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.