niedziela, 01 sierpień 2010 11:25

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

 Biskupi Kościoła anglikańskiego przygotowują dokument, który ma dopuścić kobiety do święceń biskupich. Dokument stwierdza, że pierwsze święcenia pań biskupów mogą odbyć się dopiero w 2012 roku, oraz przestrzega przed priorytetowym traktowaniem kwestii objęcia arcybiskupstwa Canterbury przez kobietę.

 

***
Jonathan Sharkey ? człowiek, który nazywa siebie wampirem ? chce wystartować w wyborach na gubernatora stanu Minnesota. Sharkey chce reprezentować Partię Wampirów, Czarownic i Pogan. Publicznie deklaruje się jako satanista, ale zastrzega, że jeśli wygra, będzie respektował swobodę wyznania. Kandydat opowiada się za karą śmierci dla morderców i pedofilów, chcąc ich publicznie wbijać na pal. Swoją kandydaturę na gubernatora ogłosił 13 stycznia, ponieważ "13" to jego szczęśliwy numer.
***
W Argentynie powszechne oburzenie, ale najpierw osłupienie, wywołało oświadczenie rządowego Sekretariatu do spraw Środków Społecznego Przekazu, który wyraził zaniepokojenie z powodu rosnącej dystrybucji... Pisma Świętego
***
Belgijski student, by móc wyprawić prywatkę na swoje 20. urodziny, sprzedał na aukcji internetowej własne czoło oraz czoła swoich znajomych. Nietypowe miejsce na reklamę wykupiła firma marketingowa z Waregen i zaproponowała, że każdemu z uczestników prywatki, który namaluje sobie na czole logo firmy, zafunduje darmowe drinki i jedzenie przez całą noc.
***
Prokuratura brytyjska umorzyła postępowanie przeciwko studentowi, który nazwał policyjnego konia "gejem". Młody człowiek po zdaniu wiosennych egzaminów na Uniwersytecie Oksfordzkim postanowił uczcić swój sukces wieczorną pijatyką. Pijany podszedł do jadącego na koniu funkcjonariusza i zapytał: "Czy zdaje pan sobie sprawę z tego, że ten koń jest gejem?". Policjant skierował sprawę do sądu za wygłaszanie homofobicznych komentarzy.
***
Ekscentryczna brytyjska milionerka poślubiła w Izraelu delfina. Jak donoszą kolorowe brytyjskie gazety, Sharon Tendler ubrana była w białą sukienkę i różową koronę, podczas ceremonii pocałowała delfina i wyszeptała "Kocham cię". Potem w ubraniu wskoczyła do basenu i objęła swojego "męża". 35-letnia projektantka Sharon Tendler przyjaźni się z samcem o imieniu Cindy od 15 lat i niedawno uznała, że nadeszła pora, aby zalegalizować ich związek.
***
Lalka o imieniu Fulla, która ma różowy dywanik modlitewny i nosi osłaniający całą postać czador, sprzedaje się w Kairze lepiej niż Barbie, bo uosabia wartości muzułmańskie ? donosi BBC. "Jest uczciwa, kochająca i troskliwa, szanuje ojca i matkę" ? mówi o Fulli jeden z menedżerów odpowiedzialnych za promocję zabawki. Sprzedawca w kairskim sklepie podkreśla zaś, że zgodnie z obyczajem, Fulla nosi strój zasłaniający nogi i ramiona. Na potrzeby rynku egipskiego garderoba lalki ma być poszerzona o dżinsy i popularną wśród młodych kobiet kolorową chustę na głowę. Planowana jest także Fulla-lekarka i Fulla-nauczycielka. Oba zawody uznawane są za stosowne dla kobiet.
***
Holenderska firma sprzedaje kibicom piłkarskiej reprezentacji Holandii pomarańczowe repliki hełmów hitlerowskiej armii niemieckiej, traktując to jako dobry żart. Pomarańczowe, plastikowe hełmy kosztują pięć euro sztuka i mają nadrukowane flagi Holandii oraz napisy w rodzaju ? "Atak!" lub "Naprzód, Holandio!" i mają służyć fanom w ewentualnej rywalizacji holendersko-niemieckiej w MŚ-2006.
***
Szef nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski zaproponował niekonwencjonalny sposób na walkę z ptasią grypą. "Należy skłonić rząd do zajęcia się przelotami ptaków" ? powiedział na plenarnym posiedzeniu Dumy, niższej izby rosyjskiego parlamentu, której jest wiceprzewodniczącym. "Żadnych przelotów, niech (ptaki) zostaną sobie na południu, należy przeprowadzić odstrzał, rozstawić wszystkich naszych mężczyzn, wojsko od Soczi do Krymu, wszelkie ptaki wędrowne powinny pozostać w tym miejscu, gdzie są" ? powiedział Żyrinowski.
***
Holenderskie urzędy stanu cywilnego są zasypywane podaniami od młodych par, które chciałyby stanąć na ślubnym kobiercu 6 czerwca, aby mieć na aktach małżeństwa efektowną datę 06.06.06.Wierzą, że 666 ? "liczba Bestii" ? przyniesie im szczęście w małżeństwie. W mieście Enschede aż 17 par chce koniecznie wziąć ślub 6 czerwca, choć na ten dzień przypada wtorek. 14 ślubów odbędzie się wtedy w Rotterdamie, a "tylko" 9 w Arnhem. Data 6 czerwca cieszy się także ogromną popularnością wśród nowożeńców w Utrechcie, Groningen i Nijmegen. Największą fantazję mają narzeczeni z Amsterdamu. Pewna para chce koniecznie pobrać się, nie tylko 6 czerwca, ale także o 6.06 rano. Ich życzenie nie zostanie najprawdopodobniej spełnione, bowiem urzędy stanu cywilnego rozpoczynają pracę kilka godzin później.
Wyświetlony 4458 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.