niedziela, 01 sierpień 2010 20:28

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez
Prezydent Turkmenistanu zagroził rozwiązaniem rządu, jeżeli w ciągu najbliższych sześciu miesięcy wszyscy ministrowie nie nauczą się płynnie mówić po angielsku. Saparmurat Nijazow Turkmenbasza wcześniej wsławił się batalią przeciwko mężczyznom z długimi włosami.
***
Naukowcy brytyjscy rozwiązali zagadkę częstych kłótni podczas bożonarodzeniowych spotkań w rodzinnym gronie. Według badaczy z Królewskiego Towarzystwa Medycznego, przyczyną konfliktów jest niewłaściwa dieta i wynikające z niej częste wahania poziomu cukru we krwi. Zdaniem ekspertów, idealny obiad bożonarodzeniowy, który wywoła w żołądkach i duszy prawdziwy błogostan, powinien składać się głównie z purée z karczochów, kiełków roślinnych i innych warzyw smażonych w oleju sezamowym.
***
Telewizyjna relacja z parku safari w Tajlandii zakończyła się bójką niemal na oczach widzów. Organizacje, zajmujące się ochroną praw zwierząt, wystąpiły przeciwko planom sprowadzenia do parku 175 afrykańskich zwierząt z Kenii. Po burzliwej wymianie argumentów, pod koniec programu, gdy kamery były jeszcze włączone, inicjatorzy budowy parku podeszli do ekologów; po wymianie zdań jeden z nich uderzył pięścią w twarz obrońcę środowiska. Doszło do regularnej bitwy. Sytuację opanowali dopiero pracownicy studia telewizyjnego.
***
Z odkrytych niedawno dokumentów wynika, że Józef Stalin zlecił naukowcom wyhodowanie krzyżówki człowieka z małpą. W moskiewskich archiwach odnaleziono poufne dokumenty z lat 20. ubiegłego wieku, w których komunistyczny dyktator rozkazuje znanemu badaczowi Ilii Iwanowowi porzucenie pracy nad hodowlą koni na rzecz eksperymentów nad rasą "superwojowników".
***
Częstochowski sąd uniewinnił kelnerkę, która odmówiła podania kawy klientowi. Mężczyzna chciał wypić kawę w przeznaczonej wyłącznie dla kobiet kawiarni "Babie Lato". To pierwszy taki lokal, budzący wiele emocji. Obowiązuje w nim zasada, że mężczyzna może wejść tylko pod warunkiem, że założy damską perukę. Pochodzący z Opola klient nie chciał włożyć peruki. W dodatku podał kelnerkę do sądu, gdy ta odmówiła podania mu kawy. Sąd uznał jednak, że skarga jest bezzasadna, bo zgodnie z prawem każda usługa może być skierowana do określonych odbiorców, a więc, na przykład, wyłącznie do pań. Oprócz tego sąd orzekł, że kelnerka nie odmówiła wykonania usługi, tylko przedstawiła warunki, na jakich usługa może zostać wykonana...
***
Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad wydał dekret zabraniający nadawania zachodniej muzyki w radiu i telewizji.
***
Brytyjskie dziewczynki tak bardzo niena widzą lalki Barbie, że wiele z nich "torturuje" swoje zabawki ? obcina włosy, zniekształca je lub nawet pozbawia głów. Badacze z uniwersytetu w Bath rozmawiali z grupą dziewcząt na temat ich stosunku do rozmaitych zabawek i stwierdzili, że najsilniejszą negatywną reakcję emocjonalną wywołuje u nich właśnie lalka Barbie. Popularna amerykańska laleczka jest powszechnie znienawidzona przez swą wyidealizowaną figurę.
***
Kilkudziesięciu pijanych Mikołajów zrobiło sobie rajd w handlowej części Auckland w Nowej Zelandii, okradając sklepy i napadając na strażników ? poinformowała gazeta "The New Zealand Harald". Weszli do sklepu, powiedzieli "Wesołych Świąt" i sami się obsłużyli ? powiedział jeden z kierowników supermarketu. Dodał, że zniszczyli też przystrojoną choinkę.
***
Z okazji Bożego Narodzenia jedna z litewskich firm prawniczych oferuje przygotowanie dokumentów rozwodowych po promocyjnej cenie ? poinformował dziennik "Lietuvos Rytas". Reklama prasowa, zamieszczona przez prawnika Sauliusa Vaisknorasa, właściciela firmy doradczej Real Asset Price, zachęca do skorzystania z usługi za jedyne 250 litów (72 euro) i radosnego świętowania Nowego Roku.
***
Pewna niemiecka znawczyni sztuki wzięła rysunek wykonany przez szympansa za dzieło znanego artysty. Dyrektorka Muzeum Sztuki w Moritzburgu, dr Katja Schneider uznała, że przedstawiony jej obraz został namalowany przez laureata nagrody Guggenheima, Ernsta Wilhelma Naya. Powiedziała, że zestaw kolorów na rysunku wskazuje właśnie na dzieło Naya. W rzeczywistości był to rysunek 31-letniej szympansicy Banghi z Zoo w Halle. Pracownicy ogrodu zoologicznego mówią, że małpa uwielbia malować, ale wiele obrazków niszczy jej partner z klatki ? szympans Satscho.
***
W jednym z brazylijskich miast obok przybytków dla pań i panów pojawi się trzeci typ "ustronnych miejsc" ? toalety dla transwestytów ? pisze agencja AP. Mają się one pojawić w nocnych klubach, centrach handlowych, multikinach i dużych restauracjach. Co roku do miasta na lokalny festiwal samby przyjeżdżają tysiące transwestytów. Władze miejskie twierdzą, że problem toalet jest dość poważny, ponieważ ani kobiety, ani mężczyźni nie czuli się dobrze, spotykając w tych miejscach osoby o "wątpliwej płci".
***
Massachusetts, znane z forsowania ustawy uznającej "małżeństwa" między osobami tej samej płci, podjęło kroki na rzecz legalizacji innej "orientacji seksualnej" ? zoofilii, czyli aktów seksualnych między ludźmi i zwierzętami.
***
Wyświetlony 4588 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.