wtorek, 03 sierpień 2010 13:58

Od redakcji

Napisane przez

Tradycyjnie święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z Wigilią i Pasterką, z choinką, obfitymi stołami i rodzinną atmosferą. Namawiamy jednak, by pośród świątecznego rozleniwienia wygospodarować trochę czasu i zagłębić się w tym numerze "Opcji", wypełnionym bardzo interesującymi artykułami. Niektóre skłaniają do myślenia, inne do śmiechu, bywa, że do jednego i drugiego.

Szczególnie polecamy teksty o wierze i o historii ? bo to przecież coroczne święta uświadamiają nam dobitnie upływ czasu i skłaniają do oglądania się wstecz, do refleksji o przeszłości. To historia decyduje, kim jesteśmy, a wiara ? kim być możemy i dokąd dążymy. W innym wymiarze ważna jest polityka, jej też poświęcamy sporo miejsca, zwłaszcza w nowym kontekście powyborczym.
Przed rokiem realistycznie życzyliśmy Państwu, by ten, kończący się właśnie rok był dobry. Spełniło się to przynajmniej częściowo. Spora część Polaków, z wyłączeniem większości dziennikarzy oraz polityków PO, ma podstawy do nowej nadziei. W kolejny rok wchodzimy ze świeżutkim, nowym parlamentem, rządem o czystym koncie i z nowym Prezydentem. Oby to wszystko nowe skumulowało się w postaci jeszcze lepszego Nowego Roku! Tego Państwu i sobie życzymy.
Redakcja
Wyświetlony 6914 razy

Więcej w tej kategorii: Prastare Święta »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.