czwartek, 30 wrzesień 2010 08:15

Konferencja we Wrocławiu

Napisane przez

Sektor małej i średniej przedsiębiorczości, nazywany kręgosłupem gospodarki (ok. 3 mln reprezentantów w Polsce), potrzebuje konsolidacji współdziałania i wspólnej reprezentacji. Jeżeli będzie silny to mam szanse na relacje partnerskie z rządzącymi. W przeciwnym przypadku polskie przedsiębiorstwa staną się skansenami gospodarczymi.


Stowarzyszenie Forum Polskie 15 maja 2004 roku zwołało krajową konferencję "Perspektywy Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Unii Europejskiej". Konferencja odbywała się we Wrocławiu w hotelu "Mercury". Gospodarzem był prezes Stowarzyszenia Józef Białek (wydawca "Opcji na Prawo"). Liczni uczestnicy usłyszeć mogli prelegentów: Józefa Wysockiego, Ryszarda Czarneckiego, Stanisława Michalkiewicza, Miłosza Marczuka, Jerzego Wojciechowskiego, Richarda Mbewe, Henryka Balucha. Wśród mnogości wypowiedzi (często skrajnych, dyskusyjnych i sprzecznych stanowisk) udało się wypracować deklarację, która była wspólna wszystkim przedsiębiorcom, niezależnie od ich preferencji politycznych ? przedsiębiorcy muszą odzyskać władzę nad swoimi pieniędzmi, a w konfrontacji z rynkiem unijnym zjednoczyć się poprzez zamkniętą wymianę nie tylko towarów, pieniędzy, ale i usług. Ten wspólny front wypracowany w ramach konferencji w pewien sposób wytycza kolejne przedsięwzięcia Stowarzyszenia "Forum Polskie".


Wyświetlony 8261 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.