Wydrukuj tę stronę
czwartek, 11 listopad 2010 20:40

Wieści nieparlamentarne

Napisane przez

Redakcja składa najserdeczniejsze gratulacje PP. Joli i Józkowi Białkom, którzy 11 listopada obchodzą srebrne wesele. Życzymy im dotrwania kolejnych takich jubileuszy z tą samą miłością i radością życia, co dotychczas, dziękując im jednocześnie za wielką życzliwość i szczodrość okazywaną innym.

6 września odbył się ślub dwojga autorów "Opcji" ? PP. Agaty Grabowskiej i Pawła Ładykowskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy jak najmniej wybojów na wspólnej drodze życia.

 

Bardzo niewiele pozostało już w Polsce do zepsucia. Politycy SLD jednak znaleźli: trzeba się zająć ustawą antyaborcyjną. Nie ma rzeczy pilniejszej i ważniejszej niż wprowadzenie aborcji na życzenie. Przy okazji da się może jeszcze załatwić homoseksualne "małżeństwa". Postęp!

***

20 listopada pod patronatem "Opcji" wyrusza wyprawa eksploracyjno-badawcza do Zimbabwe. Red. Roman Konik i Radoslaw Mikorski jadą do Harare w ramach zbierania materiału do książki o dyktatorach afrykanskich, która w przyszłym roku ukaże się w cyklu "Biblioteka Opcji na Prawo".

***

Od maja przyszłego roku, gdy wejdzie nowa stawka podatkowa na usługi internetowe, dostęp do internetu w Polsce będzie najdroższy na świecie.

***

W październikowym wystąpieniu do narodu z okazji dnia edukacji Fidel Castro w 5-godzinnym przemówieniu, wychwalając szkolnictwo kubańskie, zwrócił uwagę, że: ...system oświaty na Kubie, jest tak doskonały, że nawet prostytutki mają u nas wyższe wykształcenie.

***

W sieci sklepów samoobsługowych w Niemczech pojawiły się "przechowalnie dla mężów", gdzie za 12 euro kobiety robiące zakupy mogą zostawić męża. W przechowalni jest bar (dwa piwa w cenie wstępu), restauracja, i telewizja. Od nowego roku w przechowalniach będą organizowane szybkie kursy przyrządzania drinków i tor na gokarty.

***

Naukowcy z Berlina planują ograniczyć populację dzików, serwując im pigułki antykoncepcyjne wraz z jedzeniem. Aby przy okazji nie ograniczyć populacji innych zwierząt, automaty wydające pigułki mają być wyposażone w wagę i urządzenie rozpoznające kształt właściwego zwierzęcia. Nikt jeszcze nie oszacował kosztów całej operacji, ale wiadomo, że nie będą małe. Grupa berlińskich dzików może w trakcie jednej nocy spowodować szkody na 100 tys. euro.

***

W listopadzie mieszkańcy miejscowości Suva na Fidżi przeprosili za zabicie i zjedzenie angielskiego misjonarza 136 lat temu. Thomas Baker został w ten sposób ukarany za wyciągnięcie grzebienia z włosów szefa plemienia (dotykanie wodza było zakazane). Misjonarz został ugotowany i zjedzony w całości, oprócz butów, z których jeden znajduje się obecnie z Muzeum na Fidżi. Plemię, obecnie schrystianizowane, zaprosiło rodzinę misjonarza, aby w ten sposób zdjąć z siebie klątwę.

***

Królestwo Butan, położone w Himalajach, stanie się od następnego roku pierwszym na świecie krajem, w którym zakazane będzie palenie.

***

W Chinach w październiku przestał obowiązywać przepis wymagający zgody pracodawcy na ślub lub rozwód pracownika. Dotyczył on również pracodawców prywatnych.

***

W połowie października Tanzania zakazała importu bielizny z drugiej... ręki. Majtki, biustonosze, podkoszulki i rajstopy nie trafią już do tego biednego kraju z powodu strachu przed chorobami. Import second-handów z bogatych krajów stanowi poważną część tanzańskiej ekonomii.

***

12 października zmarła wdowa po założycielu imperium fast-foodów McDonald's. Joanna Kroc. Joan była szczodra i miała dobre serce ? powiedziała o swojej bliskiej przyjaciółce Maureen O'Connor, były mer miasta San Diego. Gdzie się pojawiła, promieniała zaraźliwą radością ? dodała Maureen O'Connor w wywiadzie udzielonym Los Angeles Times. Wszystkim globalistom atakującym restauracje McDonald's przypominamy, że Joaana Krock każdego roku wydawała około 100 milionów na cele charytatywne.

***

Kościół Anglikański przeżywa obecnie jeden z największych kryzysów w swojej historii. Dotyczy on stosunku do homoseksualizmu i osób homoseksualnych. Dlatego ks. dr Trevor James z Nowej Zelandii ułożył specjalną litanię w intencji swego Kościoła.
Litania dostępna na: http://www.kosciol.pl/article.php?story=20031016140237520

***

Dalaj Lama ? duchowy zwierzchnik buddyzmu tybetańskiego zaapelował do ludzi Zachodu, by nie przyjmowali buddyzmu w wyniku kulturowej mody. Dalaj Lama podkreślił, że widząc buddystów ze Stanów Zjednoczonych, którzy zmieniają swój ubiór, śmieje się. ? To jest jak New Age. Oni biorą coś z hinduizmu, coś z buddyzmu, i tak dalej, i tak dalej.

***

Profesor Omar Ibrachim Fadillo od 1983 roku wspiera ideę wprowadzenia wspólnej waluty we wszystkich krajach islamskich. Twierdzi, że jest to najlepsza droga do zjednoczenia wyznawców Allacha rozsianych po całym świecie. Od 1992 roku marzenie profesora staje się faktem. W tym właśnie roku zaczęto wybijać ważące 4.25 gramów, wykonane ze złota próby 917, islamskie dinary (tradycyjny pieniądz Kalifatu ? z zachowaniem oryginalnej masy). Oprócz tego wybija się też drachmy (dirham) ważące 3 gramy czystego srebra. Pieniądze w dzisiejszych czasach wybijane są już masowo i w obrocie zagranicznym czasami wypierają pieniądz o kursie uwolnionym. Jednak to dopiero namiastka ? według zwolenników islamskiego dinara ma on kiedyś wyprzeć wszystkie inne pieniądze w świecie islamskim.

***

Deputowany do parlamentu Gruzji German Pacacja poinformował w wywiadzie dla dziennika "Nowe pokolenie", że Maryja Dziewica była Gruzinką. ? Ona pochodziła z Kapadocji, a to była w owych czasach część Gruzji ? wyjaśnił German Pacacja. ? Żydzi ukrywają fakt gruzińskiego pochodzenia Chrystusa ? podkreśla Pacacja. ? Jezus był Gruzinem!

***

Jean Paul Gaultier (znany projektant mody) wprowadził na rynek nowe kosmetyki dla panów (seria Le blue male) W skład nowej linii kosmetyków wchodzą: szminki do ust dla panów, wzmacniający lakier do paznokci, kredki do oczu, emulsja rozświetlająca twarz, talk maskujący zarost etc.

***

Na początku października szkocki dziennik "The Herald" poinformował, że arcybiskup Edynburga ks. Keith O´Brien, nowy kardynał, opowiedział się za otwartą dyskusją nt. celibatu duchownych, tolerancją dla homoseksualnych księży oraz przedyskutowaniem problemu środków antykoncepcyjnych. Arcybiskup O´Brien stwierdził, że kwestia celibatu powinna być mocno przedyskutowana w Kościele: To, o co apeluję, to rozpoczęcie pełnej i otwartej dyskusji w Kościele na wszystkich poziomach, włącznie z kardynałami i papieżem. W innych gałęziach życia Kościoła katolickiego na całym świecie są żonaci kapłani, a w Anglii jest wielu konwertytów z anglikanizmu, którzy jako żonaci zostali kapłanami Kościoła rzymskokatolickiego. Arcybiskup dodał, że także kwestia środków antykoncepcyjnych powinna być poddana otwartej dyskusji.

***

Kościół Ewangelicki w Niemczech podjął pracę nad tłumaczeniem Pisma Świętego, dostosowując go do "języku feminizmu". Nad nowym przekładem pracuje ponad 50 specjalistów. Prace nad tym niecodziennym tłumaczeniem biblijnym mają na celu eliminacje wszystkich zwrotów i wyrażeń, które w jakiś sposób mogą być uznane za dyskryminujące wobec kobiet.

***

Hydropolis to nazwa pierwszego na świecie podwodnego hotelu, który powstaje na dnie Zatoki Perskiej, w okolicach Dubaju w Arabii Saudyjskiej. Cała konstrukcja hotelu będzie z betonu i szkła. W hotelu będzie basen, sklepy, sztuczna plaża. Cena apartamentu za dobę wynosi 21 tys. złotych.

***

Wiceprzewodniczący Samoobrony Stanisław Łyżwiński wypowiedział otwartą wojnę firmom windykacyjnym. Chce on delegalizacji i skrupulatnej kontroli tych firm.

***

Po kilkuletnim niebycie w roku 2002 odrodziły się struktury Unii Polityki Realnej w Gliwicach. Oddział obejmuje miasta: Gliwice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry i Knurów. Obecnie działają koła gliwickie i zabrzańskie, a także koło Kolibra (młodzieżówki UPR).
Spotkania oddziału odbywają się w Gliwicach w restauracji "Bagatela" w wybrane czwartki o godzinie 19. Informacja jest przesyłana za pomocą listy mailingowej, na którą można się zapisać tutaj: http://gliwice.upr.pl/index.php?a=kontakt.
Kontakt z prezesem oddziału ? pod telefonem: 0607 93 38 09.
Pełniejsze informacje dostępne są na stronie Oddziału: http://gliwice.upr.pl/.

Wyświetlony 11539 razy

Najnowsze od

Artykuły powiązane

Zaloguj się, by skomentować

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.