niedziela, 19 grudzień 2010 12:11

Od redakcji

Napisane przez

Na Nowy Rok - nowa "Opcja"! Jak zwykle niezwykła.

W tym numerze zaszła rzecz bardzo znamienna. Oto kilku autorów, przedstawiając ? całkowicie niezależnie od siebie i bez sugestii z naszej strony ? własne diagnozy obecnej sytuacji Polski, doszło do bardzo podobnych wniosków i ocen. Ba, użyło podobnych sformułowań i wyartykułowało podobne obawy.

Wzajemnie więc korespondują: świetny artykuł Wojciecha Jankowskiego, tekst Marka Arpada Kowalskiego, prowokacja Dariusza Ratajczaka oraz kolejna część cyklu Anny Malewskiej-Szałygin i wzruszająca relacja z podróży sentymentalnej Stanisława Jana Rostworowskiego (choć w tych dwóch ostatnich przypadkach niewątpliwe powinowactwo nie jest oczywiste).
Wnioski wypływające z tych tekstów nie są na ogół krzepiące, ale Autorzy ? przynajmniej w częś­ci ? pozostawiają nam cień nadziei.Najmniej jej w pamflecie Dariusza Ratajczajka, najwięcej u Stanisława Jana Rostworowskiego (choć ? co cha­rakterys­tyczne ? Autor odkrywa ją jakby poza formalnymi granicami Kraju).
Zagrożenie islamską ofensywą wobec naszej cywilizacji, którego nie pozwalają dostrzegać różowe okulary politycznej poprawnoś­ci, omawia długi, bardzo interesujący tekst Romana Konika. Wytrawny zaś obserwator świata, Jan M. Fijor ze swadą i znajomością rzeczy relacjonuje nieciekawą sytuację kontynentu południowoamerykańskiego i wskazuje przyczyny marnotrawienia szans przez ten potencjalnie bardzo bogaty region.
Kontynuujemy prezentację myśli liberalno-konserwatywnej pióra Tomasza Cukiernika, sądzimy, że jest to praca godna wydania w postaci książki. Być może znajdzie się ona wśród pierwszych pozycji Biblioteki ?Opcji?, która rysuje się nam obecnie w mglis­tych zarysach.
Nowością tego numeru jest zapowiadany już wcześniej dział muzyczny. Żałujemy, że nie możemy zilustrować go dźwiękowo. Kto wie jednak, jak będzie w przyszłości?
Kolejne numery ?Opcji? przyniosą Państwu szereg innych, ciekawych tekstów. Zapowiadamy, na przykład, duży artykuł poświęcony gen. Augusto Pinochetowi, czarnej legendzie lewicowych mediów, prezentujący wiele nieznanych w Polsce faktów, oraz wywiad z Ottonem von Habsburg, potomkiem cesarzy.
Życzymy Państwu, by ten rozpoczynający się właśnie rok był znacznie lepszy od starego, by przyniósł sukcesy Polsce i nam wszystkim. ŻEBY SIÊ WRESZCIE WYPROSTOWAŁO. Pozostańcie, Państwo, w każdym razie z nami!
Redakcja


 

 
Wyświetlony 11118 razy

Więcej w tej kategorii: Polityka i moralność »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.