wtorek, 28 luty 2012 02:02

Emerytura widmo

Napisane przez

Zrównanie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67 lat jednych może martwić, innych cieszyć. Niektórzy mogą czuć się przez to bardziej dowartościowani, ich praca w końcu pomimo upływającego czasu ciągle jest efektywna i przez kogoś doceniana.

 

Trzeba przyznać, że wiele osób po sześćdziesiątce nadal jest pełnych energii i zapału, i jak najbardziej zasługują na możliwość dalszego spełniania się zawodowego. Niestety, prawdopodobnie na możliwościach się tylko skończy. Premier Tusk niejednokrotnie podkreślał, że młodzi, którzy są o wiele bardziej skuteczni i kreatywni, powinni zastępować w pracy nawet jego pokolenie, czyli 50-latków. Stąd nietrudno się domyślić, że szanse na pracę po sześćdziesiątce będą tylko teoretyczne. W rzeczywistości rząd wpadł na świetny pomysł ratowania własnego budżetu kosztem ludzi starszych, a jego następstwem będzie jawny i zgodny z prawem sposób na pozbawienie ich należnych emerytur. Praktyka pokaże, że niektórzy pracodawcy będą zwalniać osoby w wieku około 60 lat, a one będą zmuszone czekać bez żadnych środków do życia, aż odciągną wiek emerytalny.

(?)

Wyświetlony 3033 razy

Najnowsze od Dominika Sibiga

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.