środa, 28 marzec 2012 22:21

Państwo ugotowane

Napisane przez

Druga Rzeczpospolita wychowała Polsce zastępy Szarych Szeregów. Co dała nam III RP? Prócz matactw ?Gazety Wyborczej? i manipulatoriady a?la TVN? Prócz elektoratu Janusza Palikota, uosabianego bezmózgą dziczą, obsikującą znicze na Krakowskim Przedmieściu? W scenariuszu autorstwa pań i panów tuskokomorowskich Polska coraz szybciej przekształca się w terytorium bez przeszłości, choć z kranami pełnymi ciepłej wody. Zakłamane elity, stęsknione za bezpieczeństwem, przytulają się do możnych tego świata, układających europejskie klocki zgodnie z własnymi interesami. Co w praktyce oznacza realizowanie aspiracji państw tworzących oś Paryż-Berlin-Moskwa.

 

Platforma Obywatelska jest gwarancją, że Polska w najbliższej przyszłości nie utonie w jazgocie konfliktów, pretensji i roszczeń ? orzeka dyrektywnie Donald Tusk, wyjaśniając, że w jego odczuciu fundamentem rozwoju jest optymistyczna formacja polityczna. Co oznacza, że premier albo uważa, że w wymiarze państwa optymizm może zastąpić niezbędne reformy, albo traktuje obywateli jak przedszkolaków. Tak czy owak to postawa kompromitująca szefa rządu.

I dalej: ponieważ informacje o rzeczywistych rozmiarach kryzysu gospodarczego oraz plajcie finansów publicznych mogą wywołać poczucie zagrożenia, cenzuruje się je starannie, nie pozwalając przedostać do przestrzeni publicznej. To stąd bierze się nowa definicja wolności słowa. Otóż wolność słowa ? w pewnym przybliżeniu ? polega na tym, że wolno wygłaszać każdą opinię, pod warunkiem, że podoba się rządzącym. Opinie przeciwne to już jest ?mowa nienawiści? i takie z oczywistych względów powinny być penalizowane. Tym bardziej niewygodna prawda o gospodarczej i politycznej rzeczywistości. Jako taka, będzie więc odrzucana, a głosicielom złych wieści grozić będzie, symboliczne póki co, ucięcie języków i zsyłka do nic nieznaczących medialnych jaskiń.

W tych okolicznościach wywlekanie prawdy spod dywanu kłamstwa należy do fundamentalnych powinności człowieka przyzwoitego. Przypomnijmy więc, na czym stoimy, oto Rzeczpospolita w kwietniu 2012 roku, dwa lata po kolejnej w jej historii dekapitacji elit politycznych.

(?)

Wyświetlony 3527 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.