wtorek, 29 maj 2012 22:32

oszukany kraj, oszukiwani ludzie

Napisane przez

Tak jak ?okrągły stół? wyzwolił nas z niepodległości i prawdy o Polsce, tak współcześni politycy oraz współczesne media wyzwalają nas z przyzwoitości oraz z prawdy o ludziach i świecie.

Gdy rozpadają się imperia, najpierw ogień pożera prowincje. Na prowincji środkowoeuropejskiej łez, potu, udręki i zgryzot dla każdego wystarczy. Nie warto się zakładać, to więcej niż pewne. I nie jest to bynajmniej żadne zaskakujące czarnowidztwo, lecz znajomość historii na poziomie podstawowym. Co więcej, wprost na naszych oczach powstaje posteuropejska rzeczywistość: Unia Europejska rozpada się, zanim jeszcze na dobre powstała, europejskie elity nie przyjmują powyższego do wiadomości, mainstreamowe zaś media pozostają w rękach tych, którzy swą polityką do rozpadu doprowadzili.

To upiorny melanż. Diabelska mikstura, prawdopodobnie zwiastująca Staremu Kontynentowi kolejną hekatombę. Ale czy nad Wisłą jakakolwiek persona, pretendująca do polityczno-medialnego mainstreamu, zwraca naszą uwagę na tę koszmarną perspektywę? Żadna, podobnie jak nie ma chętnych, którzy zechcieliby wprowadzić do rodzimej przestrzeni publicznej postulaty sugerujące potrzebę powołania na polskim terytorium etnicznym niemieckiego bądź rosyjsko-niemieckiego protektoratu.

Tego rodzaju pohukiwania słychać na Zachodzie coraz głośniej, tymczasem kierownictwo peryferyjnego kraju prywiślanskiego (peryferyjnego z perspektywy unioeuropejskiej) debatuje, na której ścianie przykręcić tabliczkę o treści: ?za kłopoty państwa i kosztowności zostawione w szatni rząd nie odpowiada?, a premier zdaje się z Polaków niemal drwić: ?Ja tu jestem kierownikiem tej szatni. Przeputaliśmy wasze pieniądze i pieniądze waszych dzieci, i pieniądze waszych wnuków też, i co nam zrobicie??. A jego akolici potakują: ?Chamy się uprą ? i im daj! No skąd weźmiemy, żeby oddać zagrabione, jak nie mamy??.

(?)

Wyświetlony 3957 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.