Rafał Nowacki

Rafał Nowacki

poniedziałek, 20 grudzień 2010 22:58

Następny cud gospodarczy? - Kazachstan

Niełatwo się tam dostać. Mimo zaproszenia od znajomych czekałem prawie miesiąc na jego potwierdzenie. Później wyjazd do Warszawy do konsulatu, kolejka, szczegółowy kwestionariusz, zdjęcie, ksero paszportu, bieg do banku - 100 dol. plus 30 dol. za ekspres, tj. wklejenie wizy od ręki i można jednorazowo odwiedzić Kazachstan. Wiza wielorazowa kosztuje 400 dol., ale przy bardzo sympatycznej obsłudze opłaty jakby mniej bolą. Teraz już tylko bilety. Warszawa-Moskwa-Ałmata, cena w obie strony - 2700 zł.

Opuszczamy Ałmatę, piękny, słoneczny dzień. Nasz kierowca i opiekun nie dali nam długo pospać. Musimy być na lotnisku dwie godziny przed odlotem. Przyjeżdżamy na dworzec lokalny, lecimy do Uralska. Dworzec przypomina typowy budynek naszego PKS-u z czasów komuny w mieście wojewódzkim, lecz jest czysto i nie śmierdzi. Odprawa bagażowo-biletowa i mamy problem.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.