wtorek, 31 sierpień 2010 22:05

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Kościół jest bogaty, bezkarny, bezczelny, bezideowy i bezduszny - powiedziała posłanka Joanna Senyszyn z SLD podczas odbywającej się w Senacie konferencji na temat likwidacji Funduszu Kościelnego, pod hasłem "Czy biedne państwo powinno płacić bogatemu Kościołowi".


***


Stowarzyszenie Badań Naukowych Paradyscyplin w Niemczech przebadało 90 przepowiedni dotyczących roku 2003 i 2004. Jeden z astrologów przepowiedział w 2003 roku zamach na prezydenta Stanów Zjednoczonych, George'a W. Busha. Los Angeles natomiast miało zostć zniszczone przez asteroidy. Według przewidywań, kanclerz Niemiec, Gerhard Schroeder, złożyć miał rezygnację, a zastąpić go miała przywódczyni partii opozycyjnej, Angela Merkel. Przepowiedziano śmierć papieża Jana Pawła II. Według astrologów, Michael Jackson popełnić miał samobójstwo.

***


Władze Kuala Lumpur, stolicy Malezji, wydały nakaz usunięcia wszelkich wzmianek o postaci Chrystusa i przedstawiania Go podczas publicznego świętowania Bożego Narodzenia w tym kraju. W obchodach uczestniczył król Malezji Syed Sirajuddin i premier Abdullah Badawi.

***


Szpital dziecięcy w Groningen w Holandii przeprowadzał eutanazję dzieci. Holenderskie stowarzyszenie lekarzy (KNMG) zgłosiło wniosek do Ministerstwa Zdrowia o utworzenie niezależnego urzędu ds. eutanazji nieuleczalnie chorych, także dzieci.

***


Jan Paweł II przeniósł do stanu świeckiego dwóch księży z irlandzkiej diecezji Ferns. Powodem był fakt, że obaj zostali skazani za seksualne molestowanie dzieci. Decyzję z uznaniem przyjął przewodniczący Krajowej Konferencji Księży w Irlandii, John Littleton. Powiedział on, że jest to bardzo dobra miara dyscyplinarna i w dobrze chroni dzieci.

***


Spot reklamowy Zjednoczonego Kościoła Chrystusa (UCC) nie został przyjęty do emisji przez dwie z największych amerykańskich stacji telewizyjnych - CBS i NBC. Powodem podanym przez dyrekcje stacji jest "zbytnia kontrowersyjność" przekazu, w którym do kościoła zapraszani są wszyscy - bez względu na wiek, płeć, kolor skóry, wykształcenie, stan majątkowy czy orientację seksualną. Właśnie ta ostatnia spowodowała, że stacje odmówiły wyświetlenia spotu.

***


Prowadzona w Wielkiej Brytanii bożonarodzeniowa kampania reklamowa "niepokalanej antykoncepcji" została wycofana przez firmę farmaceutyczną, której zarzucono obrazę uczuć religijnych. Na plakatach reklamowano pigułki wczesnoporonne. Autorzy reklamowej kreacji tłumaczyli, że może i jest czas bożonarodzeniowy, ale prezerwatywy ciągle pękają i nadal zdarza się zapomnieć o wzięciu pigułki. Wtedy należy poprosić aptekarza o Levonelle One Step.

***


Francuskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło ustawę wprowadzającą m.in. surowe kary - do roku więzienia i 45 tys. euro grzywny - za znieważające i obraźliwe uwagi wobec gejów i lesbijek. Zakazane są też wypowiedzi "seksistowskie". Ciekawe, czy będą ekstradycje do Francji naszych homofobicznych przestępców albo opowiadających kawały o blondynkach.

***


Kierownictwo diecezji pekińskiej "Kościoła Patriotycznego" zaprzeczyło, jakoby wierni, chcący wziąć udział w tegorocznej pasterce mieliby płacić za bilety do katedry. Ośrodek informacyjny pekińskiej diecezji podkreślił, że bilety wydawane na Pasterkę są koniecznością, ponieważ świątynie nie mogą pomieścić wszystkich chętnych. Proboszcz, ksiądz Ren Li Jun zaznaczył, że bilety będą rozdawane bezpłatnie, a to nie wyklucza składania przez wiernych dobrowolnych ofiar.

Wyświetlony 7508 razy

Więcej w tej kategorii: « Od redakcji Ta upiorna bezradność »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.