piątek, 24 wrzesień 2010 12:52

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Minutą ciszy Polski Sejmu uczcił pamięć zmarłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana. Dawny I Sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR Józef Oleksy oświadczył, że postać, ta przyniosła dumę całemu Zachodowi, dumę z wartości, które reprezentuje nasza cywilizacja. Polsce zaś, wedle Oleksego, ta wybitna postać pomogła zaś przywrócić wolność i demokrację. Dawny aparatczyk PZPR-u, poseł Siemiątkowcki wtórował Oleksemu, mówiąc o Reaganie jako największym polityku XX wieku.

***

W Szczebrzeszynie na Zamojszczyźnie w kościele św. Mikołaja proboszcz miejscowej parafii po stronie, gdzie zwyczajowo siedzą kobiety, wywiesił tablicę z 70 grzechami, najczęściej popełnianymi przez niewiasty (na przykład, nr 59: czy symulowałam chorobę, niemoc i bezradność). Dla równowagi po stronie, gdzie siadają mężczyźni, wisi tablica pamiątkowa poświęcona poległym żołnierzom AK. Parafianki skarżą się, że są dyskryminowane, lista męskich grzechów powinna, wedle nich, znacznie przekraczać liczbę 70.

***

600 kandydatów z całej Polski, 12 finalistów, a zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Katolicką Agencję Informacyjną oraz Redakcję Katolicką TVP SA został ks. Andrzej Godlewski z parafii Krzyża Świętego w Łomży. Otrzymał honorowy tytuł "Proboszcza roku 2004".

***

Korea Południowa zakazała na jeden dzień sprzedaży papierosów w całym kraju z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu.

***

Departament Więziennictwa stanu Waszyngton planuje całkowity zakaz palenia w więzieniach stanowych. Wyjątek ma być uczyniony jedynie dla Indian i Eskimosów, którzy mogliby zaciągać się jedynie w tzw. celach kultu religijnego.

***

Ostatni wyprodukowany w Meksyku volkswagen garbus został podarowany Janowi Pawłowi II. Papież otrzymał samochód z limitowanej serii 3 tys. Podarunek wręczył prezes meksykańskiej filii Volkswagena Luis Manuel Abella Armella, któremu towarzyszyli robotnicy z fabryki Puebla.

***

Trzej dominikanie z klasztoru na warszawskim Służewcu założyli zespół hiphopowy. Występują w trampkach i specjalnych habitach.

***

Krzysztof Janik, Andrzej Lepper, Donald Tusk, Jarosław Kaczyński, Marek Borowski w ankiecie przeprowadzonej przez dziennik "Fakt" nie potrafili, nawet w przybliżeniu, odpowiedzieć ile kosztuje bochenek chleba, kilogram cukru, kostka masła, litr mleka, jajko.

***

W Taiping (Malezja) wprowadzono do szkół nowy rodzaj uświadamiania uczniów jak złowrogie może być zejście na złą drogę. Na lekcje zaproszeni są strażnicy więzienni, którzy na manekinie demonstrują różne rodzaje chłosty, tłumacząc 11-latkom, za jakie przewinienie jest demonstrowany rodzaj chłosty.

***

Na łamach gazety "Chicago Tribune" z 19 czerwca (jednej z 10 najbardziej liczących się w USA) ukazał się tekst głoszący, że prezydent Ronald Reagan nie pomagał zupełnie podziemnej "Solidarności" ani innym ruchom antykomunistycznym w Europie lat 80. Autor przypisuje wszystkie zasługi lewicy amerykańskiej i europejskiej (a także związkom zawodowym)!!! A więc lewica cały czas jedynie udawała wspieranie z Jaruzelskiego, a Reagan ? "Solidarności"?

***

Byli działacze polskiej partii komunistycznej, dziś prominentni aktywiści lewicowi, uznali za konieczne wyrazić swoje uznanie i podziw dla zmarłego niedawno byłego prezydenta USA Ronalda Reagana, podnosząc jego zasługi dla zwycięstwa nad systemem, któremu tyle lat służyli. Ich uznania nie znajduje natomiast płk Ryszard Kukliński, który, pracując dla rządu amerykańskiego, konsekwentnie komunizmowi szkodził.

***

W homilii wygłoszonej 13 czerwca w Łodzi, podczas obchodów święta Eucharystii, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik powiedział, że Kościół ma prawo, by oceniać to, co dzieje się w życiu społecznym oraz w polityce i że będzie głośno przypominać o wartościach moralnych w życiu społecznym i politycznym. Kościół musi obserwować, dawać radę, pokazywać, gdzie jest granica moralności, gdzie jest granica nieprzekraczalna ? powiedział abp Michalik. Stwierdził także, że nawoływanie politycznych elit, by "Kościół trzymał się z dala", przypomina mu sytuację z czasów komunistycznych, gdy prawo decydowania miała wyłącznie rządząca partia.

Wyświetlony 7970 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.