Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke

piątek, 12 listopad 2010 14:46

Dekadencja

Powoli dobiegają kresu rządy socjal-demokracyj. W ostatniej ankiecie "Wirtualnej Polski" (6000 odpowiedzi) 38% opowiedziało się za systemem prezydenckim, 27% za dyktaturą, 19% za monarchią, a tylko 16% za d***kracją parlamentarno-gabinetową; czyli za tym g***em, w którym żyjemy. Sądzić należy, że tak niskie poparcie dla monarchii bierze się stąd, że (1) ludzie w ogóle nie wyobrażają sobie, że można by ją wprowadzić; (2) ludzie mają o niej zupełnie mylne wyobrażenie; (3) nie mamy tradycji monarchicznych: od upadku dynastii Piastów Polacy żyli w rzeczpospolitej szlacheckiej, a "król" był tylko czymś w rodzaju I sekretarza KPZS – też w zasadzie obieranego dożywotnio, a w Korei nawet dziedzicznego; za czasów zaborów zaś Cesarze niekoniecznie dobrze się kojarzyli: poza Aleksandrem II (w Rosji: Aleksandrem I!) carowie ulegali nacjonalistycznym koteriom na Kremlu, niemieccy dbali o praworządność, ale zwalczali polskość, a austriaccy pozwalali na kultywowanie tradycyj narodowych, ale rozbudowywali przerażającą biurokrację (z którego to powodu śp. Franciszek Józef jest do dziś kochany przez galicyjską inteligencję: były POSADY!!).

piątek, 12 listopad 2010 11:07

Rządy ubogich kobiet

Niejaki p.Wojciech Eichelberger, eko-psycho-terapeuta, zajmuje się mówieniem i pisaniem rzeczy różnych. Na ogół modnych i bzdurnych. Na przykład: twierdzi, że nie-szczęście człowieka polega na tym, że nie zachowuje się jak zwierzę – bo zwierzę jest istotą doskonałą, żyjącą w harmonii z przyrodą. Zaraz potem tłumaczy, że ludzie rozmnażają się bez opamiętania- zapominając, że prawie każde zwierzę ma potomstwo częściej niż ludzie - i liczniejsze niż ludzie. I że mężczyźni są słabsi od kobiet. I takie tam bzdurki. Co trzecie zdanie. Nie zajmowałem się tym – bo gdybym miał wyłapywać wszelkie nonsensy u wszystkich nawiedzonych osobników, to sam bym trafił do jakiegoś psycho-terapeuty.

czwartek, 11 listopad 2010 17:59

Nowa era w Kosmosie

Już niedługo będziemy świadkami epokowego wydarzenia w dziejach ludzkości: pierwszy człowiek poleci w Kosmos!

niedziela, 03 październik 2010 21:01

Puszysty śniegu tren...

Śp. Konstanty Ildefons Gałczyński napisał był wiersz pt. "ZIMA Z WYPISÓW SZKOLNYCH", którego pierwsza zwrotka brzmi:
Któż to tak śnieżkiem prószy z niebiosów?
Dyć oczywiście pan wojewoda;
módl się, dziecino, z całą krainą ?
niech Bóg mu siły doda;
śnieżku naprószył, śnieżek poruszył
dobry pan wojewoda.

sobota, 02 październik 2010 13:08

Dobry Europejczyk

Na pytanie: "Czy jesteś dobrym Europejczykiem?" konserwatysta i liberał od razu się wewnętrznie najeża, gdyż czuje się np. Januszem Korwin-Mikkem ? i wszelka przynależność do bytów kolektywnych budzi z miejsca sprzeciw. Konserwatysta, oczywiście, akceptuje fakt, że jest np. mężczyzną, Polakiem i np. blondynem ? ale z tego wynikają tylko konsekwencje takie, że swoje dziecko uczy po polsku, nie używa szminki i nie rozjaśnia włosów. Ale co miałoby wyniknąć z deklaracji, że "jest Europejczykiem"?

czwartek, 30 wrzesień 2010 21:37

Politycznie niepoprawna Prawica

Nie jest przypadkiem, że nakazy racjonalnej etyki zgodne są z Pismem, które uznawane jest przez 3/4 ludności Ziemi. Gdyby nakazy Pisma nie były słuszne, 3/4 ludności stanowiłyby ludy wyznające zasady jakiegoś innego kodeksu moralnego...

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.