środa, 02 czerwiec 2010 11:11

Bajka na poły demokratyczna

Napisane przez

Czy słyszeliście kiedyś bajkę rozpoczynającą się od słów "Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma rzekami żył sobie demokratycznie wybrany prezydent"? Nie? No to posłuchajcie:

 

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma rzekami żył sobie demokratycznie wybrany prezydent. Miał on piękną córkę, którą bardzo chciał wydać za mąż. Niestety ? nie mógł nikomu zaoferować połowy królestwa ani nawet połowy demokratycznej krainy, gdyż zabraniała mu tego Konstytucja.

Demokratycznie wybrany prezydent bardzo się tym martwił, gdyż z braku królewskiego posagu jego córka nie budziła zainteresowania przystojnych młodzieńców. Czymże bowiem jest posag prezydencki przy królewskim?! Demokratycznie wybrany prezydent próbował zmienić Konstytucję, ale nie udało mu się, bo posłowie opozycji powiedzieli, że uprawia prywatę. Na dodatek z powodu prób wprowadzenia ustroju niedemokratycznego został odwołany ze stanowiska.
Minęły dwa lata. Jego córka wciąż była piękna, a nawet młoda (choć o dwa lata starsza, niźli przed dwu laty), lecz kandydatów na męża wciąż nie było. Desperacja ojca sięgała już korony najwyższego drzewa w demokratycznej krainie. I właśnie wtedy do demokratycznej krainy przyjechał dyplomata z odległego królestwa. Nowy demokratycznie wybrany prezydent nie chciał się z nim spotkać, gdyż demokratyczna kraina zerwała stosunki dyplomatyczne z odległym królestwem, bo tam nie było demokracji.
(?)
Julian Zawiczewski

Wyświetlony 3401 razy

Najnowsze od Julian Zawiczewski

Więcej w tej kategorii: « Wiadomości nieparlamentarne
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.