niedziela, 29 sierpień 2010 09:29

Od redakcji

Napisane przez

Ostatnie tygodnie sierpnia to istny festiwal "Solidarności". Miłość do niej jest tak powszechna, że 21 postulatów gdańskich sprywatyzowało sobie SLD. Wołaliśmy kiedyś: Chodźcie z nami, dziś nie biją! I jak się okazało..., poszli z nami. Musieli się tylko upewnić, że istotnie nie biją. Wiedzą, co robią: tyle czasu wysyłali bandytów na ulice ? a nuż któryś nie dosłyszał odwołania rozkazu i przyłożyłby takiemu solidarnościowemu warhołowi w rodzaju Rakowskiego czy Pastusiaka!


Biją za to w Moskwie. To taka rosyjska dyplomacja o długiej tradycji. Jako konserwatyści, cenimy oczywiście tradycję, choć niekoniecznie akurat tę. Niektórzy jednak innej nie mają, przekonują więc dobitnie o swoich racjach w taki sposób, do jakiego nawykli. Do jakiej zaś tradycji odwołuje się polska i europejska dyplomacja, trudno stwierdzić, bo języka migowego nie znamy.
W tym numerze "Opcji" sporo miejsca poświęcamy omówieniu programów politycznych głównych partii. Nasi autorzy próbują uzbroić wyborców w wiedzę o ich zaletach i wadach. Brakuje wśród nich Ligi Polskich Rodzin, choć nie jest to wyraz antypatiii. Tę rezerwujemy dla SLD, SdPL itp. politycznych pieczeniarzy.
Nie piszemy w ogóle o medialnej gwieździe ostatnich tygodni ? Włodzimierzu Cimoszewiczu, jego minach "męża stanu", wzlotach i upadkach. Nie wydają nam się interesujące jego deklaracje i sprostowania do deklaracji. Arogancja, krętactwo, kłamstwo i cynizm są zasadniczymi cechami formacji, którą reprezentuje. Nic nas tu nie zaskoczy.
Następna "Opcja" ukaże się tuż po wyborach parlamentarnych, ale jeszcze przed prezydenckimi. Oby nadchodzące Nowe było lepsze niż to, czym jesteśmy zmęczeni i skrajnie zdegustowani!

Redakcja
Wyświetlony 6401 razy

Więcej w tej kategorii: Wiadomości nieparlamentarne »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.