Wydrukuj tę stronę
czwartek, 23 wrzesień 2010 12:11

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Co setne euro w budżecie Unii Europejskiej w 2003 roku było zdefraudowane ? wynika z Raportu o ochronie interesów finansowych wspólnoty europejskiej i walce z defraudacja za rok 2003. Komisarz ds. budżetu Michaelle Schreyer uznaje jednak wynik za sukces, gdyż kwota 5 miliardów euro jest nieporównywalnie mniejsza niż w roku ubiegłym. Najwięcej pieniędzy "zniknęło" w Niemczech, Grecji i Włoszech.

***

Islam powróci do Europy. Podbój nie musi się dokonać za pomocą miecza. Być może, opanujemy te ziemie bez używania wojska. Chcemy mieć armię kaznodziejów i nauczycieli, którzy zaprezentują islam we wszystkich językach i dialektach ? te słowa doktora al-Karadawiego, imama egipskiego pochodzenia cytuje brytyjski publicysta Anthony Browne. Wyznawcy Allaha otwarcie głoszą, że chcą podbić świat. Na pierwszy ogień pójdzie Europa, gdzie już dziś islam jest drugą religią ? pisze Browne w swoim artykule dla magazynu "Spectator". W najświętszym meczecie islamu ? Wielkim Meczecie w Mekce ? szejk Abd al-Rahman al-Sudais wzywa do "unicestwienia" Żydów i obalenia zachodniej cywilizacji. ? Najszlachetniejszą cywilizacją znaną ludzkości jest nasza, muzułmańska. Obecna cywilizacja świata zachodniego to nic więcej jak owoc spotkania z naszą muzułmańską cywilizacją w Andaluzji. Tylko jeden naród zdolny jest wskrzesić globalną cywilizację, a jest nim nasz naród ? naród islamu.

***

Minister oświaty Arabii Saudyjskiej nawołuje dzieci w wieku szkolnym, by gardziły chrześcijaństwem i judaizmem. W Egipcie z kolei podręcznik Studia teologiczne. Tradycje i moralistyka wyjaśnia, że szczególnie "szlachetny" fragment Koranu zachęca wiernych do prowadzenia dżihadu w Bożej sprawie, ścinania głów niewiernym, odbierania im wolności i obalania ich władzy ? a wszystko to w retoryce, która zawiera najwznioślejsze przykłady gotowości do walki.

***

Saudyjski profesor Naser bin Suleiman al-Omar stwierdził w telewizji Al-Majd, że islam czyni postępy wedle ustalonego planu ? do tego stopnia, że dziesiątki tysięcy muzułmanów wstąpiło do armii amerykańskiej, a islam jest drugą co do wielkości religią w Stanach Zjednoczonych. Ameryka zostanie zniszczona. Ale musimy się uzbroić w cierpliwość.

***

Islam jest obecnie drugą religią nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Europie i Australii. W Europie żyje 15 milionów muzułmanów, we Francji jeden obywatel na dziesięciu jest muzułmaninem, a tamtejsze władze szacują, że każdego roku 50 tysięcy chrześcijan przechodzi na islam. W Brukseli przez ostatnie cztery lata najpopularniejszym imieniem nadawanym chłopcom jest Mahomet. W Anglii więcej ludzi przychodzi się modlić do meczetów niż do świątyń Kościoła anglikańskiego.

***

Lekarze ze Światowej Federacji Katolickich Stowarzyszeń Medycznych ostrzegli, że stosowana w Holandii nowa praktyka eutanazji dzieci poniżej 12 roku życia jest kolejnym krokiem w złym kierunku. Oświadczenie jest reakcją na zgodę na zabiegi eutanazji dzieci wydaną uniwersyteckiemu szpitalowi Groningen. Eutanazja ma dotyczyć dzieci poniżej 12 roku życia, gdy ich cierpienie staje się nie do zniesienia lub gdy ich choroba jest nieuleczalna. Jak zauważają lekarze, prowadzi to do prawa zabijania istot ludzkich bez ich zgody.

***

Dr Warren Throckmorton, psycholog z Grove City College, prywatnej szkoły w Pensylwanii, nakręcił film z wywiadami przeprowadzonymi z pięciorgiem byłych homoseksualistów. Nagranie nosi tytuł "Ja istnieję". Na filmie każde z pięciorga byłych gejów i lesbijek opowiada historię swojego życia, zapewniając, że zmiana orientacji seksualnej jest możliwa, gorąco przy tym do niej zachęcając. Dodatkowo nagranie zawiera wywiady z samym Throckmortonem, przeprowadzone przez psychologa dra Marka Yarhouse'a oraz dra Roberta Spitzera, profesora psychiatrii z uniwersytetu Columbia. W 1973 roku Spitzer był jednym z tych, którzy przeforsowali w Amerykańskim Stowarzyszeniu Psychiatrycznym usunięcie homoseksualizmu z listy chorób psychicznych. Później Spitzer zmienił zdanie. Throckmorton uważa, że usunięcie z listy chorób i "promowanie" homoseksualizmu, jako innego wariantu ludzkiej seksualności, dawno przekroczyło granice nauki. ? To zwykła polityka ? twierdzi doktor.

***

Decyzją Parlamentu Republiki Turkmeńskiej najwyższa góra kraju otrzymała nową nazwę: Szczyt Wielkiego Turkmenbaszy. Wedle Parlamentu ma to być wyraz hołdu dla ukochanego Prezydenta.

***

Na początku września tego roku stwierdzono nieważność pierwszej komunii świętej Elizabeth Pelly-Waldman, ośmioletniej chorej na celiakię mieszkanki New Jersey. Ze względu na stan zdrowia nie może ona spożywać produktów zawierających gluten. Ksiądz udzielający komunii zdecydował się więc podać dziecku ryżowy opłatek. Jednakże na mocy obowiązującego prawa kanonicznego, ważność sakramentu została zakwestionowana przez biskupa. Można przyjąć natomiast sakrament tylko pod postacią wina. Takie rozwiązanie jest jednak nie do przyjęcia w przypadku dzieci, młodzieży i alkoholików ? twierdzą przeciwnicy ścisłego trzymania się pszennych hostii.

***

Jak do tej pory tylko libańskie władze nie pozwalają na sprzedaż światowego bestselleru Dana Browna "Kod Leonarda da Vinci". Swoją decyzję uzasadniają zarzutami, że książka ta obraża uczucia chrześcijan.

***

Chorwaccy księża oświadczyli, że w związku z wejściem w życie nowej bardzo restrykcyjnej ustawy dotyczącej prowadzenia po spożyciu alkoholu, państwo powinno refundować im koszty szoferów. Według nowego prawa karana ma być już zawartość przekraczająca 0,05 promila alkoholu we krwi. Bardzo utrudni to posługę księży, szczególnie w niedzielę, gdy odprawiają oni po kilka mszy dziennie często w oddalonych od siebie kościołach. Dlatego księża zbierają podpisy pod inicjatywą mającą na celu przyznanie im prawa do korzystania z opłacanych przez rząd szoferów i to nie tylko w niedzielę ale codziennie, jako że msze są codziennie odprawiane. Szacuje się, że gdyby inicjatywa kapłanów powiodła się, rząd musiałby wydać ponad 11 milionów dolarów rocznie na pensje dla kierowców

***

Od października księża, którzy będą chcieli wymieniać się doświadczeniami w zakresie spowiedzi, a także pogłębiać zdobytą w seminarium wiedzę teoretyczną, będą to mogli zrobić w szkole dla spowiedników. Szkoła taka powstała pod Krakowem i będzie prowadzona przez krakowskich kapucynów.

***

Segregacja w szkole jest czymś niedopuszczalnym i trzeba się jej przeciwstawić, powiedział metropolita lubelski, abp Józef Życiński podczas konferencji metodycznej katechetów archidiecezji lubelskiej, która odbyła się 5 września na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dla arcybiskupa sytuacja, w której w szkole bogatsze dzieci mają dodatkowe zajęcia (np. basen czy angielski), jest nie do przyjęcia. Podkreślił, że w szkole wszyscy uczniowie powinni być traktowani równo. Arcybiskup Życiński wystąpił także z prośbą do katechetów, by nie potępiali młodzieży za ich sympatie i zainteresowania, aby nie potępiali jeżdżących na imprezy typu "Przystanek Woodstock", a starali się wśród młodych ludzi znaleźć Boga.

***

Według urzędnika w wydziale dokumentów miasta L'Aquila w środkowych Włoszech nie przyjmuje się zdjęć do dokumentów, na których osoba jest w nakryciu głowy ? dotyczy to głównie sióstr zakonnych.

***

Była gwiazda serialu "Słoneczny Patrol", uznawana za jedną z najseksowniejszych aktorek, Pamela Anderson, stara się obecnie oczyścić swój śmiały image poprzez pracę nauczycielki w szkółce niedzielnej. 37-letnia gwiazda chce, by jej dzieci i ich przyjaciele zostali wychowani na gorliwych chrześcijan i ma nadzieję że cotygodniowe wspólne czytanie Biblii pomoże im w tym.

***

Amerykanka Stephanie Wille została aresztowana za jedzenie czekoladowego batonika w wejściu do stacji metra w Waszyngtonie. W waszyngtońskim metrze obowiązuje całkowity zakaz jedzenia i picia. Aresztowana Amerykanka broni się przed sądem twierdząc, że wchodząc do metra właśnie kończyła jeść batonik. Zespół prawników rozważa tę kwestię i ma 30 dni na podjęcie decyzji, czy przeżuwanie resztek narusza przepis o zakazie jedzenia w metrze.

***


Kolejna Szkoła Parapsychologii (istnieją już liczne wydziały psychotroniki) powstała w Zawierciu w województwie śląskim. Wykładowcy uczą w niej wróżenia z dłoni, ze szklanej kuli, hipnozy, telepatii. Jeden z pierwszych egzaminów to opisanie osoby, której się przedtem nie zna.


***

Minister Spraw Zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz uznał, że polityka to brudne zajęcie, dlatego rozważa odejście całkowicie ze świata polityki. Po kilku dniach ministerstwo Spraw Zagranicznych zamówiło 120 kompletów sztućców do polskich placówek dyplomatycznych po 8 300 złotych za komplet.

***

Uczestnicy projektu OpenNet Initiative użyli chińskich komputerów do zadania pytań Google, Yahoo oraz chińskiej wyszukiwarce Baidu.com i Yisou.com. Pytania zawierające niewygodne wyrażenia, takie jak "Falun" (od Falun Gong, ruchu religijnego zakazanego w Chinach), albo "wolny Tybet", były ignorowane i nie wyświetlały nawet informacji o błędzie. Lista zakazanych w Chinach słów obejmuje między innymi: demokrację, chrześcijaństwo, Falun Gong, Hu Jintao, prawa człowieka, pluralizm, opozycję, Kościół podziemny, przewrót, prostytucję, seks oraz niepodległość Tajwanu.

***

Weterynarze coraz częściej wskazują na fakt, że na międzynarodowych wystawach psów coraz częściej pojawiają się psy po operacjach plastycznych.

Wyświetlony 7294 razy

Najnowsze od

Artykuły powiązane

Zaloguj się, by skomentować

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.