wtorek, 07 grudzień 2010 10:28

Media w szponach konserwatystów (Numery z 12, 29 stycznia i 13 lutego 2003 r., fragment)

Napisała

Czy to możliwe, żeby ludzie lewicy skarżyli się na zbyt prawicowe media? Czy to możliwe, żeby nawet bali się konserwatystów? Na temat prawicowych i lewicowych mediów piszą w "Conservative Chronicle" John Leo i Brent Bozell.

W artykule "Liberals are now the ones lamenting a biased press" Leo pisze o ludziach lewicy narzekających w USA na zbyt konserwatywną prasę. "Przecieracie oczy ze zdziwienia?" ? pyta. "Tak, tak, były prezydent Clinton mówił ostatnio o "rosnącej i agresywnej prawicowej i konserwatywnej prasie" i o "zupełnie pasywnych [w obronie lewicy] mediach wysokonakładowych". Za to Al Gore ? kontynuuje Leo, nazwał konserwatywne media piątą kolumną, co jest równoznaczne z nazwaniem ich zdrajcami. Co więcej, jeden z liderów demokratów ? Tom Daschle przyznał, że boi się zostać napadniętym po uwagach, jakie na jego temat zrobił w swoim radiu konserwatywny Rush Limbaugh. Nawet "The New York Times" napisał, że zmartwieni demokraci szukają teraz jakiegoś złośliwego i z poczuciem humoru (a la Limbaugh) człowieka lewicy, który dla nich stworzyłby taki radiowy talk-show. Co więcej ? dodaje Leo, według "The New York Times", lewica może nawet spróbować stworzyć nowy kanał telewizyjny, coś w stylu progresywnej wersji Fox News (współpracują z nią tacy konserwatyści jak Linda Chavez czy Bill O'Reilly) dla własnej propagandy. Leo cytuje dalej dziennikarza Johna Ellisa, który na swojej internetowej stronie napisał: "Jeśli lewica naprawdę myśli, że przegrała wybory dlatego, że media nie są wystarczająco lewicowe, to znaczy, że naprawdę powinna sobie dać spokój z polityką".
Lewicowi politycy nie są osamotnieni w narzekaniu na zbyt konserwatywne media. Jak napisał jeden z lewicowych dziennikarzy "The Washington Post", E.J. Dionne ? redakcje są teraz przesiąknięte prawicowymi pomysłami, do tego w prasie wysokonakładowej aż roi się od konserwatywnej propagandy i konserwatywnych polityków ? cytuje Leo. Według Dionne, media te ulegają prawicy, gdyż nie chcą być atakowane i oskarżane przez konserwatystów. Do tego wszystkiego ? pisze Leo, powstała nawet lewicowa strona internetowa "Take back the media" (Odbierzcie media ? www.takebackthemedia.com), w domyśle oczywiście z prawicowych łap.
Według Leo, takie narzekania lewicy świadczą tylko o tym, że jest ona w opłakanym stanie. Szuka sobie kozła ofiarnego w osobie Rusha Limbaugh, a właściwie nie on jest tu problemem, tylko zupełny brak pomysłów i programu na lewicy. Lewica nie ma po prostu niczego konkretnego do zaoferowania. Jest zbyt skupiona na samozadowoleniu i samogratulacjach po starych zwycięstwach. Do tego ? wyjaśnia Leo, lewica nie zrozumiała, że Amerykanie są dużo bardziej konserwatywni niż 25 czy 30 lat temu.

(?)
Natalia Dueholm

?Conservative Chronicle? ? konserwatywny tygodnik, wydawany od 1985 r., dla którego pisze 35 autorów (Pat Buchanan, Phyllis Schlafly, Ann Coulter, George Will i inni) i rysuje 27 rysowników. W każdym numerze CC publikuje około 40 felietonów. Można tam znaleźć przeciwstawne opinie na ten sam temat. CC nie akceptuje reklam ani poglądów skrajnie prawicowych ? o czym informuje na swoich stronach internetowych. Nie publikuje również żadnej krytyki Izraela (czego nie przeczytamy na stronach internetowych, ale możemy dosyć łatwo zauważyć, czytając ten tygodnik).

Wyświetlony 6275 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.